Lisatud: 13. aprill 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Apr2004 Põllumaa pani PRIAs kirja 36 300 deklareerijat

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul on palju selliseid juhuseid, kus maa panid kirja nii maaomanik kui ka rentnik ja seetõttu tekkis nn üledeklareerimine. "Isikutele, kelle põllud asuvad üledeklareeritud põllumassiividel, saadame kirja, kus teavitame neid sellest, kui suures osas antud massiiv kirja pandi ja kes olid teised deklareerijad," selgitas Ahti Bleive. "Soovitame põllumeestel enne toetuse taotlemist omavahel kokku leppida, kes ja kui suure põllumaa kohta toetust taotleb."

PRIA saadab 15. aprillil Maavalitsustele nimekirja põllumassiividest, mida ei ole keegi deklareerinud. Maavalitsustel tuleb 26. aprilliks deklareerida riigi omanduses olev põllumajandusmaa.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner