Lisatud: 21. märts 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

21Mar2003 Põllumaa lupjamise toetust saavad kõik soovijad

Põllumehed plaanivad tänavu teha toetuse abil kokku ligi 24 miljoni krooni eest lupjamistöid. Lupjamistoetust makstakse 60% meliorandi maksumuse ja laotamise kuludest ning 80% (saartel 90%) meliorandi vedamise kuludest. Toetuse maksimaalsuuruseks ühe taotleja kohta kehtestas põllumajandusminister 365 722,2 krooni.

Põllumehel tuleb vähemalt kolm päeva enne lupjamistööde algust teatada piirkondlikule maaparandusbüroole meliorandi laotamistööde aeg ja põllu asukoht. Pärast lupjamistööde tegemist tuleb esitada PRIA-le laotamistööde tegemise kohta vormikohane kinnitus, millel on maaparandusbüroo kinnitus selle kohta, et põllumees on teatanud õigeaegselt laotamistööde tegemisest. Lisaks kinnitusele tuleb põllumehel esitada PRIA-le ka dokument selle kohta, et ta on lupjamise eest tasunud selle osa, mille eest toetust ei maksta. PRIA maksab toetuse välja 30 tööpäeva jooksul pärast eeltoodud dokumentide saamist.

Eelmisel aastal maksti 310 põllumehele 13 730 hektari põllumajandusmaa lupjamiseks 15 miljonit krooni toetust.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus