Lisatud: 21. märts 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

21Mar2003 Põllumaa lupjamise toetust saavad kõik soovijad

Põllumehed plaanivad tänavu teha toetuse abil kokku ligi 24 miljoni krooni eest lupjamistöid. Lupjamistoetust makstakse 60% meliorandi maksumuse ja laotamise kuludest ning 80% (saartel 90%) meliorandi vedamise kuludest. Toetuse maksimaalsuuruseks ühe taotleja kohta kehtestas põllumajandusminister 365 722,2 krooni.

Põllumehel tuleb vähemalt kolm päeva enne lupjamistööde algust teatada piirkondlikule maaparandusbüroole meliorandi laotamistööde aeg ja põllu asukoht. Pärast lupjamistööde tegemist tuleb esitada PRIA-le laotamistööde tegemise kohta vormikohane kinnitus, millel on maaparandusbüroo kinnitus selle kohta, et põllumees on teatanud õigeaegselt laotamistööde tegemisest. Lisaks kinnitusele tuleb põllumehel esitada PRIA-le ka dokument selle kohta, et ta on lupjamise eest tasunud selle osa, mille eest toetust ei maksta. PRIA maksab toetuse välja 30 tööpäeva jooksul pärast eeltoodud dokumentide saamist.

Eelmisel aastal maksti 310 põllumehele 13 730 hektari põllumajandusmaa lupjamiseks 15 miljonit krooni toetust.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus