Lisatud: 03. mai 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Mai2006 Põllu mõiste täpsustus ühtse pindalatoetuse taotlejatele

 

PRIA peadirektor Mati Kermase sõnul saavad ühtset pindalatoetust ka sellised põllud, mis on alla 0,3 ha, kuid asuvad ühe taotleja samal massiivil ja moodustavad ühtse maa-ala. Ühtseks maa-alaks võib lugeda ka erineva kultuuriga põldusid, kui nad saavad ühtse määraga toetust.

 

“Taotlusi võib esitada ka põldudele, mis on alla 0,3 ha suurused juhul, kui pind moodustab ühtse terviku mõne teise põlluga ja kokku on üle 0,3 ha,” selgitas Kermas ning lisas, et kõigil, kes on juba pindalatoetuste taotluse esitanud, kuid pole sellistele põldudele toetust küsinud, on võimalik taotluste vastuvõtu perioodil PRIA piirkondlikes büroodes teha vajalik parandus.

 

Taotlejad pidid taotluse esitamisel märkima kogu põllumajandusliku maakasutuse, mis asub deklareeritud massiividel ja seda ka juhul, kui toetust kõikide põldude kohta ei taotleta.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike