Lisatud: 23. märts 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

23Mar2009 Põhikooli lapsed saavad maaelu maigu suhu

Olustveres näidatakse tänasest kahe kuu jooksul kokku enam kui 2000 põhikooli õpilasele, kust tuleb toit, kuidas seda valmistada ning mis elu maa üldse elatakse.

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis oodatakse alates esmaspäevast 1. kuni 9. klassi õpilasi, kellele on Põllumajandusministeeriumi toel kokku pandud õppepäev. Päeva eesmärgiks on pakkuda põhikooli õpilastele võimalust saada ehe elamus ja praktiline kogemus maaelust ja Eesti toidust ning selle saamise loost.

Päeva planeerides on rõhk asetatud praktilistele tegevustele - tallis ja laudas tutvutakse sigade, lammaste ja hobustega, sõita saab hobuste ja traktoritega, piilutakse mesitarusse ja saadakse aimu mee valmimisest, valmistatakse ise toidu ning tegeletakse muude asjadega.
Ministeeriumi kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuste osakonna juhataja Enn Soku sõnul pole harvad juhused, kui koolilaps peab piima ja leiva sünnikohaks supermarketit ning ajab karjamaal segi hobuse ja lehma. „Sageli ei seostata igapäevast toitu põllumajanduse ja maaeluga ning seda üritamegi selle õppepäevaga muuta," lausus ta.

Sarnast õppepäeva viidi proovikorras Olustveres läbi ka möödunud sügisel ning Olustvere Turismikeskuse juhataja Tiina Randaru sõnul olid need oodatust tunduvalt populaarsemad ning pälvisid hiljem väga positiivse tagasiside. Kuigi esialgu plaaniti sügisel Olustveres võõrustada 500 last, kujunes nende lõpparvuks ligi 700. „Me ei tahtnud soovijaid ka vastu võtmata jätta, mistõttu vähendasime juhendajate töötasusid ja panime rõhku toidu valmistamisele ja käsitöökojas meisterdamisele."

Tänaseks on Randaru sõnul enamus kohti esmaspäeval algavateks õppereisideks juba broneeritud, kuid täiendavalt on varusse jäetud ligi 500 kohta nendele koolidele, kust on lapsi vähem käinud.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus