Lisatud: 17. detsember 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Det2009 Põllumehed said üle miljardi krooni pindalatoetusi

Aastalõpp toob tuhandetele toetuste ootajaile häid sõnumeid toetuste määramise või raha laekumise kohta.

Pindalapõhiste otsetoetuste maksmise tähtaeg on 30.juuni 2010. Detsembri teise nädala lõpuks oli meie suurimal sihtgrupil -  ühtset pindalatoetust taotlenud põllumeestel - raha käes. Kokku 946,3 mln krooni.

Kahjuks on kümned maksed esialgu ebaõnnestunud, sest taotlejatel on oma andmed kliendiregistris uuendamata või esitati avaldus kontonumbri muutumise kohta nii hilja, et maksekorraldus oli juba käiku antud. Head kliendid, palun kontrollige vajadusel oma andmeid meie kliendiregistris! Andmete muutmiseks tuleks arvestada kümme päeva enne oodatavat toetuse laekumist.

Ka põllukultuuride kasvatamise toetust on 116,6 mln krooni välja makstud,  kuid eelarve piiratuse tõttu jääb 5,9 mln maksmine jaanuari. Samal põhjusel maksame ka 75,4 mln krooni põllumajanduskultuuri kasvatamise täiendavat otsetoetust jaanuarikuus.

Maaelu arengukava eelmise ja käesoleva perioodi keskkonnatoetuste maksmine toimub nii, et erineva perioodi toetused laekuvad eraldi maksetena. Detsembris alustame nn vana MAKi keskkonnasõbraliku tootmise toetuse maksmist, jaanuaris saavad toetuse kätte ebasoodsamas piirkonnas majandavad ettevõtjad. Uue MAKi keskkonnatoetuste maksmine toimub valdavalt veebruaris ja märtsis.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner