Lisatud: 17. detsember 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Det2009 Põllumehed said üle miljardi krooni pindalatoetusi

Aastalõpp toob tuhandetele toetuste ootajaile häid sõnumeid toetuste määramise või raha laekumise kohta.

Pindalapõhiste otsetoetuste maksmise tähtaeg on 30.juuni 2010. Detsembri teise nädala lõpuks oli meie suurimal sihtgrupil -  ühtset pindalatoetust taotlenud põllumeestel - raha käes. Kokku 946,3 mln krooni.

Kahjuks on kümned maksed esialgu ebaõnnestunud, sest taotlejatel on oma andmed kliendiregistris uuendamata või esitati avaldus kontonumbri muutumise kohta nii hilja, et maksekorraldus oli juba käiku antud. Head kliendid, palun kontrollige vajadusel oma andmeid meie kliendiregistris! Andmete muutmiseks tuleks arvestada kümme päeva enne oodatavat toetuse laekumist.

Ka põllukultuuride kasvatamise toetust on 116,6 mln krooni välja makstud,  kuid eelarve piiratuse tõttu jääb 5,9 mln maksmine jaanuari. Samal põhjusel maksame ka 75,4 mln krooni põllumajanduskultuuri kasvatamise täiendavat otsetoetust jaanuarikuus.

Maaelu arengukava eelmise ja käesoleva perioodi keskkonnatoetuste maksmine toimub nii, et erineva perioodi toetused laekuvad eraldi maksetena. Detsembris alustame nn vana MAKi keskkonnasõbraliku tootmise toetuse maksmist, jaanuaris saavad toetuse kätte ebasoodsamas piirkonnas majandavad ettevõtjad. Uue MAKi keskkonnatoetuste maksmine toimub valdavalt veebruaris ja märtsis.

 

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike