Lisatud: 19. mai 2011

Viimati muudetud: 20. mai 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

19Mai2011 Põllumehed saavad tänavu otsetoetustena 80,656 miljonit eurot

Põllumeestele ja maaharijatele makstakse tänavu ühtse pindalatoetusena kokku 80,656 miljonit eurot, mullu maksti sama toetusena välja 70,3 miljonit eurot.

Lisaks ühtse pindalatoetuse kogusummale kinnitas Euroopa Komisjoni otsetoetuste korralduskomitee ka tänavuse piimasektori eritoetuse, mida makstakse kokku 1,253 miljonit eurot. Eritoetust saavad kuni sajapealiste piimakarjade omanikud.

„Kuigi põllumajandustoodete hinnad on maailmaturul tõusnud, ei ole põllumeeste sissetulekud ühes sellega tingimata kasvanud ning seetõttu on otsetoetuste suurenemine vajalik,” rääkis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Positiivne on, et ka Eesti-poolne otsetoetuse lisamakse kasvab tänavu 34,5 miljoni euroni.

Seedri sõnul on tänased kõrged põllumajandustoodete hinnad vaid mündi üks külg, sest tootmiskulude kasv on samal ajal olnud samuti väga kiire ning mullune saagikus ei olnud parimate killast. „Reaalsuses ei ole põllumeeste sissetulekud arvestatavalt kasvanud, küll aga on seda teinud kulud,” märkis ta.

Otsetoetusi makstakse tänavu orienteeruvalt 16 000 taotlejale. Ühe hektari kohta on toetuse suurus orienteeruvalt 90 eurot. Hektari täpne toetusmäär kinnitatakse novembri lõpus.

Ühtse pindalatoetuse taotlusi võtab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) vastu 23. maini. Taotlusi saab siiski esitada ka ajavahemikus 24. maist 15. juunini, kuid siis vähendatakse toetust ühe protsendi võrra iga hilinenud tööpäeva kohta. Toetuse väljamaksetega alustatakse detsembri esimestel päevadel.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner