Lisatud: 06. september 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

06Sep2010 Põllumajandustootjate ja Eesti Energia esindajad jõudsid üksmeelele mitmes koostööküsimuses

 

Täna põllumajandusministeeriumis toimunud põllumajandustootjate ja Eesti Energia esindajate kokkusaamisel arutati koostöövõimalusi  maapiirkondades ja põllumajandusettevõtetes elektrivarustatuse parandamiseks.

„Ministeeriumi jaoks on oluline teada, millised on põllumeeste ja Eesti Energia esindajate ootused üksteise suhtes", ütles koosolekut juhtinud põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Eesti Energia poolt leidis positiivset vastukaja põllumajandustootjate ettepanek osaleda selliste põllumajandusettevõtete kaardistamises, millised võiksid  edaspidi kriisiolukorras prioriteetsed olla, kus potentsiaalne tekkiv kahju on suurim. Samuti arutati, millised võiksid olla erinevad operatiivsed infokanalid kriisi- või avariiolukordades. Eesti Energia esindajad pakkusid võimalust, et põllumehed võiksid olukorra efektiivsemaks lahendamiseks pöörduda lisaks üldisele riketetelefonile ka otse võrguhalduri poole, kes omab ja vahendab vastavat piirkonda puudutavat infot.

Nii põllumajandusministeeriumi, Eesti Energia kui ka põllumeeste esindajad tõdesid üksmeelselt, et tänane arutelu oli oluline kõikidele osapooltele ning sarnased arutelud võiksid kasulikud olla ka piirkondlikul tasandil.


Lisainformatsioon:
Karina Loi
Põllumajandusministeeriumi pressiesindaja
Telefon: 625 6254
GSM: 52 91 403
E-mail: karina.loi@agri.ee

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike