Lisatud: 10. veebruar 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

10Veebr2010 Põllumajandustoetusteks maksti mullu 3,3 miljardit krooni

Mullu toetati Euroopa Liidu ja Eesti eelarvest põllumajandust, maaelu ja kalandust kokku 3,333 miljardi krooniga - nii suured ei ole toetused ühelgi varasemal aastal olnud.

Kokku maksti Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA)  vahendusel mullu toetusi 36 153 korral. Kõige enam maksti välja ühtset pindalatoetust, keskkonnatoetusi ja erinevaid investeeringutoetusi. Maakondade lõikes läks kõige suurem toetuste-summa Tartumaale, mille põllumajandusettevõtjaid abistati kokku 343 miljoni krooniga.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul oleks toetuste summa võinud olla suuremgi, kui raske majandusolukorra tõttu on jäänud mitmed investeeringutoetused välja maksmata. „Taotlejate suhtes on positiivne toetuse määramise otsus tehtud, kuid et neil on omafinantseeringu leidmisega raskusi, siis projektide ellu viimine venib," põhjendas ta.

PRIA peadirektori Jaan Kallase sõnul on positiivne siiski see, et pettusega ei üritata Eestis ka rasketel aegadel toetusi saada. „Oleme selle väga madala näitaja poolest Euroopas selgelt parimad, pettuste arv on meil väikseim ning võlgnevuste summa püsib 0,2%juures meie toetuste kogusummast, " märkis ta.

Kõige suurema toetuse sai eelmisel aastal aktsiaselts Reyktal, kellele maksti 21,4 miljonit krooni kaugpüügi laeva püügilt kõrvaldamise eest. 17,78 miljonit krooni sai toetust osaühing Estonia ja 15,38 miljonit krooni Aravete Agro.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus