Lisatud: 03. veebruar 2010

Viimati muudetud: 22. märts 2010

A A A
Prindi rss

Uudised

03Veebr2010 Põllumajandustoetused peavad rohkem sõltuma ühiskonnale pakutavatest hüvedest

Põllumajandustoetused peavad tulevikus rohkem sõltuma ühiskonnale pakutavatest hüvedest ehk lisaks toidu tootmisele ka korras keskkonnast ja teistest väärtustest, mida põllumajandus ühiskonnale pakub. Sellise tõdemuseni jõudsid Varssavis põllumajanduspoliitika tuleviku üle arutlenud 11 riigi põllumajandusministrid ja esindajad.

Eesti toetas kohtumisel selgelt seisukohta, et pärast 2013. aastat ei saa Euroopa Liidu toetuste arvestamisel enam aluseks võtta ajalooliselt turuhinna languse kompenseerimisest tekkinud otsetoetuste taset, sest toetused peaksid rohkem sõltuma reaalselt tehtavatest kulutustest.

Samuti leiab Eesti, et tulevikus peab toetuste määramisel jätma liikmesriikidele vabamad käed, et arvestada rohkem konkreetsete riikide eripärasid, avalikkusele pakutavaid teenuseid ja hüvesid ning sellest tulenevaid toetusevajadusi. Neid ettepanekuid toetasid ka teised riigid.

Eesti, Läti Leedu, Poola, Tšehhi, Slovakkia, Rumeenia, Bulgaaria, Rootsi, Küprose ja Ungari esindajad allkirjastasid kohtumisel ka vastavasisulise Euroopa Liidu ühist põllumajanduspoliitikat (ÜPP) puudutava deklaratsiooni. ÜPP muutub pärast 2013. aastat, mil ELis algab uus eelarveperiood.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus