Lisatud: 03. veebruar 2010

Viimati muudetud: 22. märts 2010

A A A
Prindi rss

Uudised

03Veebr2010 Põllumajandustoetused peavad rohkem sõltuma ühiskonnale pakutavatest hüvedest

Põllumajandustoetused peavad tulevikus rohkem sõltuma ühiskonnale pakutavatest hüvedest ehk lisaks toidu tootmisele ka korras keskkonnast ja teistest väärtustest, mida põllumajandus ühiskonnale pakub. Sellise tõdemuseni jõudsid Varssavis põllumajanduspoliitika tuleviku üle arutlenud 11 riigi põllumajandusministrid ja esindajad.

Eesti toetas kohtumisel selgelt seisukohta, et pärast 2013. aastat ei saa Euroopa Liidu toetuste arvestamisel enam aluseks võtta ajalooliselt turuhinna languse kompenseerimisest tekkinud otsetoetuste taset, sest toetused peaksid rohkem sõltuma reaalselt tehtavatest kulutustest.

Samuti leiab Eesti, et tulevikus peab toetuste määramisel jätma liikmesriikidele vabamad käed, et arvestada rohkem konkreetsete riikide eripärasid, avalikkusele pakutavaid teenuseid ja hüvesid ning sellest tulenevaid toetusevajadusi. Neid ettepanekuid toetasid ka teised riigid.

Eesti, Läti Leedu, Poola, Tšehhi, Slovakkia, Rumeenia, Bulgaaria, Rootsi, Küprose ja Ungari esindajad allkirjastasid kohtumisel ka vastavasisulise Euroopa Liidu ühist põllumajanduspoliitikat (ÜPP) puudutava deklaratsiooni. ÜPP muutub pärast 2013. aastat, mil ELis algab uus eelarveperiood.

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner