Lisatud: 12. juuni 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

12Jun2015 Põllumajandusmuuseumis kohtuvad mehed ja masinad

Laupäeval, 13. juunil toimub Eesti Põllumajandusmuuseumis 5. üleriigiline masinapäev "Mehed ja masinad", kus on võimalik tutvuda paarisaja erineva  masinaga -  maamootoritest kuni kaasaegse päästetehnikani välja. Kell 12 toimub raamatu "Isetehtud traktoreid Eestis" esitlus.

„Eesti mehed on ajast-aega olnud väga leidlikud ja head insenerid. 2013. aastal algatas Ivari Padar koos Põllumajandusmuuseumiga isetehtud masinate ja nende kohta käiva info kogumise. 13. juunil esitletakse raamatut, mis sisaldab fotosid ja infot üle 300 erineva isetehtud masina kohta.“ ütles  Eesti Põllumajandusmuuseumi direktor Merli Sild.

Muuseumisse on sel päeva tulemas Lõuna-Eesti Vanatehnika klubi oma autode ja bussiga. Pealtvaatajatel on võimalik näha erinevaid "popsuvaid" maamootoreid ja traktoreid, mis on kohale sõitnud üle Eesti. Eesti Põllumajandusmuuseum demonstreerib värskelt taastatud 1939. aasta Lanz Bulldogi ja muud vanatehnikat. Näha saab ka iseehitatud metsaveotraktorit ning haagist. Lisaks vanatehnikale on võimalik tutvust teha kaasaegsete traktorite ning kombainiga. Päästeamet demonstreerib kaasaegset päästetehnikat ning toimub suur Ülenurme mõisa vanavaralaat. Avatud on muuseumi näitused ja toimuvad temaatilised töötoad (masinaosadega trükk jpm).

Eesti Põllumajandusmuuseum asub Tartumaal ajaloolises Ülenurme mõisakompleksis. Muuseumi põhiülesandeks on põllumajanduse ja maaelu arenguga seonduva kogumine ning tutvustamine avalikkusele. Uusi trende tutvustavad näitused, hariduslikud programmid, sepa- ja puutöö, restaureerimine, naiste käsitöö, rukkileiva küpsetamine ja palju muud.

 

5. üleriigilise masinapäeva "Mehed ja masinad" kava: http://www.epm.ee/event/vabariiklik-masinapaev/

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner