Lisatud: 02. juuli 2013

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Jul2013 Põllumajandusministeerium tutvustas sektorile EL uusi eelnõusid

Põllumajandusministeeriumis kogunes täna põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogu, kellele tutvustati Euroopa Liidu uut eelnõude paketti „Tervemad loomad ja taimed ohutumaks toiduahelaks“.

Uue määrustepaketi eelnõude järgi lihtsustatakse eeskirju ja vähendatakse ettevõtjate halduskoormust. Nii muutub muu hulgas läbipaistvamaks järelevalvetasude arvutamine.

„Üks oluline eesmärk on kaasajastada järelevalvet,“ ütles põllumajandusministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai. „Tuleb arvestada, et üha intensiivsema globaalse kaubandusega kaasnevad ka riskid looma- ja taimehaiguste levikuks ning sellistes olukordades peame olema valmis kiirelt reageerima.“

Eelnõude pakett hõlmab viite määrust, mis hakkavad reguleerima ametlikku kontrolli, loomatervist, taimetervist, seemne ja paljundusmaterjali valdkonda ning toiduohutuse valdkonna rahastamist EL poolt.

Täna tutvustati määruste paketti sektorile, misjärel ootab põllumajandusministeerium kuni 30. augustini erialaliitude ja ministeeriumide tagasisidet. Eesti seisukohad kujundatakse välja Vabariigi Valitsuse 26. septembri istungiks.

Eelnõu menetlemise käiku Euroopa Liidus on võimalik jälgida andmebaasis PreLex: http://ec.europa.eu/prelex/detail_dossier_real.cfm?CL=et&DosId=202628

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner