Lisatud: 02. juuli 2013

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Jul2013 Põllumajandusministeerium tutvustas sektorile EL uusi eelnõusid

Põllumajandusministeeriumis kogunes täna põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogu, kellele tutvustati Euroopa Liidu uut eelnõude paketti „Tervemad loomad ja taimed ohutumaks toiduahelaks“.

Uue määrustepaketi eelnõude järgi lihtsustatakse eeskirju ja vähendatakse ettevõtjate halduskoormust. Nii muutub muu hulgas läbipaistvamaks järelevalvetasude arvutamine.

„Üks oluline eesmärk on kaasajastada järelevalvet,“ ütles põllumajandusministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai. „Tuleb arvestada, et üha intensiivsema globaalse kaubandusega kaasnevad ka riskid looma- ja taimehaiguste levikuks ning sellistes olukordades peame olema valmis kiirelt reageerima.“

Eelnõude pakett hõlmab viite määrust, mis hakkavad reguleerima ametlikku kontrolli, loomatervist, taimetervist, seemne ja paljundusmaterjali valdkonda ning toiduohutuse valdkonna rahastamist EL poolt.

Täna tutvustati määruste paketti sektorile, misjärel ootab põllumajandusministeerium kuni 30. augustini erialaliitude ja ministeeriumide tagasisidet. Eesti seisukohad kujundatakse välja Vabariigi Valitsuse 26. septembri istungiks.

Eelnõu menetlemise käiku Euroopa Liidus on võimalik jälgida andmebaasis PreLex: http://ec.europa.eu/prelex/detail_dossier_real.cfm?CL=et&DosId=202628

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner