Lisatud: 18. mai 2010

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Mai2010 Pindalatoetuste taotlusvooru lõpuni on veel kolm päeva

Veel kolm päeva ehk 21. maini saab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile esitada pindala-ja keskkonnatoetuste taotlusi. 18. mai pealelõunaks s oli laekunud 9 318 taotlust, mis on veidi üle poole eeldatavast taotluste arvust.

Peaaegu iga kümnes taotlus on esitatud e-PRIA kaudu, mis on ligi kaks korda rohkem kui eelmisel aastal.

PRIA paneb kõigile klientidele südamele, et viimastel päevadel taotluse esitajad peavad arvestama maakondlikes büroodes tekkivate järjekordadega ning taotluse esitamine võib võtta oodatust rohkem aega. Võimalusel on soovitatav eelnevalt broneerida aeg vastuvõtule PRIA kodulehel www.pria.ee/reg,  helistades PRIA pindalatoetuste infotelefonil 7377 679 või maakondlike teenindusbüroode üldtelefonidel.

 

Järjekordade vältimiseks ja PRIAga mugavamaks asjaajamiseks on soovitav kasutada e-PRIA portaali, kuhu pääseb PRIA kodulehelt www.pria.ee. Samas palume ka e-taotluse esitamist mitte jätta 21.mai viimastele öötundidele, sest võimalike tehniliste probleemide ja süsteemi koormatuse puhul võib taotlus jääda õigeaegselt esitamata.

Pärast pindalatoetuste  taotlusvooru lõppu  saab taotlusi esitada hilinenult ka 22. maist kuni 15. juunini (sel juhul väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta). 15. juunini saab ka juba varem esitatud taotluse andmeid muuta, seda ka e-PRIA kaudu.

PRIA teenindusbürood on avatud esmaspäeviti kell 08.30-18.00 ning teisipäevast reedeni  kell 8.30-16.00.

 

 

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike