Lisatud: 15. juuli 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Jul2004 Pindalatoetuste taotluste vastuvõtt kujunes edukaks

Ãœhtse pindalatoetuse saamiseks esitati  taotlusi  822 tuhandele hektarile.

Täiendava otsemakse raames taotleti põllukultuuride lisamakset 329 tuhandele hektarile, sertifitseeritud seemne toetust 1557 hektarile.

Lisaks taotleti täiendavat otsetoetust rohkem kui 133 tuhandele veisele ja ligi 38 tuhandele utele.

Vähemsoodsate alade alt taotleti toetust 306 tuhande hektari suurusele pinnale. Põllumajanduslikku keskkonnatoetust taotleti keskkonnasõbraliku tootmise jaoks rohkem kui 464 tuhandele hektarile, mahetootmise toetust taotleti ligi 42 tuhandele hektarile.

 

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo sõnul on  positiivne keskkonasõbraliku tootmise taotluste suur arv. “See näitab, et Eesti põllumehed on valmis võtma täiendavaid kohustusi keskkonnasõbralikumaks tootmiseks, millega  peaks kaasnema üleüldine keskkonnaseisundi paranemine maapiirkondades,” ütles Tuiksoo

 

Pind, millele toetust taotleti, vastas eelnevatele prognoosidele, mis võimaldab Ã¤ra kasutada kogu Euroopa Liidu ja Eesti riigi eelarvest ettenähtud toetuste summa suuruses enam kui miljard krooni.

 

 

Põllumajandusministeeriumi

Pressinõunik

Iiris Saluri

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike