Lisatud: 13. mai 2010

Viimati muudetud: 13. mai 2010

A A A
Prindi rss

Uudised

13Mai2010 Pindalatoetuste taotlemiseks on aega veel vaid nädala jagu päevi

Esimesed poolteist nädalat on toonud PRIAsse alles neljandiku kõigist oodatavatest taotlustest, kuid e-PRIA portaali kasutamine on võrreldes möödunud aastaga tõusnud üle kahe korra. Pindalatoetuste taotlemise periood kestab veel kuni 21. maini.

Pindalatoetuste taotlusperioodi keskpaigaks, 12. mai õhtuks, oli PRIAsse laekunud 4440 pindalatoetuste taotlust, mis moodustab oodatavast taotluste koguarvust -  ligi 16 000 taotlusest - vaid veidi üle neljandiku. Esitatud taotlustest 337 esitati elektrooniliselt läbi kliendiportaali e-PRIA. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga  ei ole taotlemise aktiivsus oluliselt tõusnud - möödunud aastal oli samaks ajaks taotlusi esitatud 4222. Tublisti on aga suurenenud e-PRIA kasutamine - eelmisel aastal samal ajal oli e-PRIA kaudu esitatud vaid 142 taotlust.

Kõige aktiivsemalt esitasid esimese 1,5 nädala jooksul taotlusi Võrumaa kliendid - neilt on laekunud 556 taotlust ning kõige vähem taotlusi oli kolmapäevaõhtuse seisuga esitatud Ida-Virumaal - 107 taotlust.  Posti teel oli PRIAsse saadetud 53 taotlust. PRIA soovitab klientidel eelistada posti teel saatmisele taotluse esitamist e-PRIA kaudu või maakondlikus teenindusbüroos, kuna nii tehakse taotlusele juba vastuvõtmisel esmased kontrollid ja võimalikud vead saavad välistatud. Kui tekib siiski vajadus saata taotlus posti teel, siis on kindlasti soovitav kasutada PRIA kodulehelt leitavaid abimaterjale, mille abil saab klient ise enda taotlusele esmase kontrolli teha ja veenduda, et kõik vajalikud taotlusvormi lahtrid said täidetud. Taotlusvormide täitmise juhendmaterjalid ja muud abimaterjalid on leitavad PRIA kodulehel aadressil www.pria.ee/pindalatoetused2010
Taotlusvorm on vaja kindlasti eelnevalt ära täita ka maakondlikku teenindusbüroosse tulles!

Kuna viimasel taotlusnädalal tuleb PRIA teenindusbüroodesse kaks kolmandikku kõigist pindalatoetuste taotlejatest, siis on soovitav järjekordade vältimiseks ja PRIAga mugavamaks asjaajamiseks kasutada e-PRIA portaali, kuhu pääseb PRIA kodulehelt www.pria.ee. Kuna põldude elektroonilisele kaardile kandmine võib võtta aega, on soovitav nn põldude joonistamise teenusega tutvuda juba varem ning mitte jätta taotluse esitamist päris taotlusvooru lõppu.
Kui klient soovib taotluse esitada teenindusbüroos, siis on võimalik selleks eelnevalt broneerida aeg PRIA kodulehel www.pria.ee/reg,  helistades PRIA pindalatoetuste infotelefonil 7377 679 või maakondlike teenindusbüroode üldtelefonidel.

PRIA loodab, et pindalatoetuste taotlusvoor möödub kõigi klientide jaoks sujuvalt ja palub probleemide vältimiseks mitte jätta taotluse esitamist viimastele taotlusvooru päevadele. Samuti on võimalik abi saamiseks aegsasti pöörduda konsulentide poole, kelle kontaktandmed leiab leheküljelt www.pikk.ee
Peale pindalatoetuste  taotlusvooru lõppu 21. mail saab taotlusi esitada hilinenult kuni 15. juunini (sel juhul väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta). 15. juunini saab ka juba varem esitatud taotluse andmeid muuta.

PRIA teenindusbürood on avatud esmaspäeviti kell 08.30-18.00 ning teisipäevast reedeni  kell 8.30-16.00. Erandina on pindalatoetuste taotlemise perioodil teenindusbürood avatud ka eeloleval laupäeval, 15. mail kell 8.30 - 15.00.


Esitatud taotluste arvud maakonniti, 12.05.2010 seisuga:

Maakond

Taotluste arv

e-PRIA

377

Posti teel saabunud

53

Harjumaa

280

Hiiumaa

136

Ida-Virumaa

107

Jõgevamaa

216

Järvamaa

139

Läänemaa

192

Lääne-Virumaa

243

Põlvamaa

206

Pärnumaa

349

Raplamaa

262

Saaremaa

355

Tartumaa

431

Valgamaa

254

Viljandimaa

284

Võrumaa

556

Kokku

4440

 

 

Uudised

Euroopa Kontrollikoda on 2019.a. aasta alguses avaldanud oma eriaruande 01/2019 „Võitlemine pettustega ELi raha kasutamisel: vajadus tegutseda“. Kontrollikoda on Euroopa Liidu sõltumatu audiitor ja annab hinnangu nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide süsteemidele. Kontrollikoja eriaruande hinnangul peaks EL tugevdama võitlust pettuste vastu ja anti mitmeid soovitusi, kuidas tuleks pettustevastast süsteemi

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus