Lisatud: 17. mai 2013

Viimati muudetud: 21. mai 2013

A A A
Prindi rss

Uudised

17Mai2013 Pindalatoetuste taotlemisega tuleb kiirustada

Pindala- ja keskkonnatoetuste taotluste tähtaegseks PRIA-le esitamiseks on aega  21. maini. Täna /17.mai/ hommikuks oli laekunud 9332 taotlust, vähemalt 7000 on veel juurde  oodata.

PRIA soovitab veel esitamata taotlused vormistada elektrooniliselt e-PRIAs http://www.pria.ee/et/ePRIA, mis on kasutatav ööpäevaringselt.  Kõik vajalikud juhendid e-PRIA  kasutamiseks  on olemas e-PRIAs endas,  vajadusel võib abi küsida tööpäeviti infotelefonil 737 7679.

Viimastel päevadel on PRIA maakondlikes teenindusbüroodes külastajaid väga palju ja võivad tekkida järjekorrad. Tuletame meelde, et paberil taotlusdokumendid tuleb täita juba enne büroosse tulekut.

Aega säästab see, kes täidab taotluse e-PRIAs endale sobival ajal! e-PRIA süsteem asub kliendi sisestatavaid andmeid kohe töötlema, annab võimalikest vigadest kohe märku ja taotleja saab need veel enne taotluse esitamist ise parandada.

Pindalatoetuste laekumine on tänavu läinud tempokamalt kui eelmisel aastal, kui samaks ajaks oli laekunud ligi 350 taotlust vähem. Ka e-PRIAs taotluse esitajate osakaal on eelmise aastaga võrreldes tõusnud.

Pindalatoetuste taotlemiseks vajalik info on PRIA kodulehel http://www.pria.ee/et/toetused/valdkond/taimekasvatus/

Pärast 21. maid saab taotlusi hilinenult esitada ja juba varem esitatud taotlustele põlde lisada veel 17. juunini. Tuleb aga arvestada, et pärast 21. maid esitatud taotluse alusel määratavat toetust vähendatakse 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus