Lisatud: 23. juuli 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

23Jul2008 Pindalatoetuste rohumaade niitmise tähtaega pikendatakse 31. augustini

"Meie poole on pöördunud paljud loomapidajad ning põllumajandustootjate esindajad palvega pikendada kohustusliku niitmisnõude tähtaega. Tulenevalt käesoleva suve heitlikest ilmaoludest – jaanipäeva eelselt oli pikk kuivaperiood, millele järgnesid pidevad sajud – pole osadel loomapidajatel olnud võimalik heina teha. Saades aru kujunenud probleemist, otsustasime loomapidajate palvetele vastu tulla ning pikendada heinamaade niitmisnõude tähtaega ühe kuu võrra," selgitas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder pikendamise põhjuseid.

Hilisem niitmistähtaeg puudutab neid põllumajandustootjaid, kellel ei ole olnud liigniiskuse tõttu võimalik heinamaid niita. Tööd tuleb teostada esimesel võimalusel, kui ilmaolud seda võimaldavad, kuid mitte hiljem kui 31. augustiks. Pikenduse saamiseks peavad nad Põllumajanduse ja Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) esitama vastavasisulise teatise nende rohumaade kohta, mida pole liigniiskuse tõttu olnud võimalik nõuetekohaselt niita ja koristada. Teatises tuleb kindlasti ära märkida konkreetne massiivi ja põllu number, millel niitmist läbi viia ei saa. PRIA-l on seejärel õigus kontrollida, kas nõude mitte täitmine oli seotud liigniiskusega.

Heinamaade kohustuslik niitmisnõue puudutab põllumajandustootjaid, kes on taotlenud ühtset pindalatoetust, ebasoodsamate piirkondade toetust, põllumajanduslikku keskkonnatoetust, Natura 2000 toetust põllumajandusmaale ja Natura 2000 toetust erametsamaale.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike