Lisatud: 09. aprill 2013

Viimati muudetud: 09. aprill 2013

A A A
Prindi rss

Uudised

09Apr2013 Pindalatoetuste infopäevad 2013

MTÜ Eesti Maaelu Nõuandeteenistus korraldab koostöös Põllumajandusministeeriumiga aprillis ja mais kõigis maakondades pindalatoetuste infopäevad.

Ettekannetega esinevad nõuandeteenistuse konsulendid. Infopäev on osalejatele tasuta, aga vajalik on eelregistreerimine.

Andmed infopäevade aegade-kohtade ning osavõtu registreerimise kohta on nõuandeteenistuse kodulehel www.pikk.ee/sundmused/2013/04 (vt sündmuste kalender) .

Pindalatoetuste infopäevadel käsitletakse järgmisi teemasid:

  • 2013.aastal rakendunud nõuetele vastavuse nõuded
  • Muudatused MAK 2007-2013 II telje toetustes (ebasoodsamate piirkondade toetus, Natura 2000 toetus põllumajandusmaale või erametsamaale, keskkonnasõbraliku majandamise toetus, mahepõllumajandusliku tootmise toetus, ohustatud tõugu looma pidamise toetus, kohalikku sorti taimede (’Sangaste’ rukki) kasvatamise toetus, poolloodusliku koosluse hooldamise toetus, loomade karjatamise toetus)
  • Pindalapõhiste otsetoetuste taotlemine (ühtne pindalatoetus, põllumajanduskultuuri üleminekutoetus, heinaseemne üleminekutoetus)
  •  e-PRIA teenuste tutvustus.

Pindalatoetustega seotud teemasid (sh 2012.a taotluste osas toimunud kontrollide tulemusi) arutati Põllumajandusministeeriumi ja PRIA spetsialistide osalusel ka konsulentide teabepäeval 27. märtsil Türil.  Nende ettekannete sisuga saab tutvuda leheküljel http://www.pikk.ee/nouandeteenistus/teabepaevade-ettekanded.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner