Lisatud: 25. aprill 2017

Viimati muudetud: 25. aprill 2017

A A A
Prindi rss

Uudised

25Apr2017 Pindalatoetuste elektrooniline eeltäitmine on avatud

Pindalatoetuste taotlejatel on nüüd võimalik teenuses „Minu põllud“ joonistada põlde pindalatoetuste taotlemiseks ning oma pindalatoetuste taotlust e-PRIAs elektrooniliselt eeltäita (st lisada taotlusele eelnevalt joonistatud põllud ning märkida toetuste taotlemised vormile PT50 ja PT50A).

Teenuses „Minu põllud“ on võimalik enda maa-alasid digitaalselt e-PRIAs joonistada, kusjuures PRIA annab e-taotlejatele „Minu põllud“ teenuses ette eelmisel aastal kindlaks tehtud andmed. See tähendab, et enne taotlusperioodi algust asendatakse põldude andmed kõigil taotlejatel esimest korda teenusesse sisenemisel. Soovi korral on võimalik seda tegevust korrata, vajutades nimekirja kohal paremal üleval servas olevat nuppu „Kasuta viimase taotluse põlde“. Asendatud põllud eristuvad teistest helesinise taustaga, lisaks on põldudel juures musta värvi infoteade „Põllu andmed on asendatud kindlaks tehtud andmetega!“ - andmete asendamise teade kuvatakse, kui taotletud andmed on seotud kohapealse või administratiivse kontrolliga või on taotleja esitanud muudatusavalduse paberkandjal. Andmete asendamisest vaata täpsemalt „Minu põllud“ teenuse kasutusjuhendist.

Eeltäita on võimalik ainult vormi „Pindalatoetuste taotlus ja maksetaotlus (vormid PT50 ja PT50A) ning ökoalade loetelu“. Seega on nüüd võimalik oma pindalatoetuste taotlus e-PRIAs ette valmistada ning 2. mail algava taotlusvooru ajal on tarvis vaid taotlus esitada ning  vajadusel esitada lisavorm(id).

Samuti on 1.aprillist taas avatud teenus „Minu niidud“ poollooduslike koosluste alade joonistamiseks ning Keskkonnaametiga kooskõlastamiseks. Koosluse alasid on võimalik taotlusele lisada ning taotlust PRIAle esitada alates 2. maist.

Pindalatoetuste taotlemisega seotud e-teenused leiab vanasse e-PRIAsse sisenedes menüü "Teenused" alt „Pindalatoetused“ alajaotusest. Vanasse e-PRIAsse saab siseneda PRIA kodulehe kaudu: http://www.pria.ee/et/ePRIA . Tuletame meelde, et kui Teie andmed on muutunud, palume need muuta, kasutades uue e-PRIA iseteeninduskeskkonna teenust „Kliendi andmed“. Andmete muudatused jõustuvad koheselt, kuid uued andmed jõuavad vanasse e-PRIAsse 10 minuti pärast.

Pindalatoetuste taotlusvoor kestab 2.-22. maini ning hilinenult on võimalik taotlust esitada kuni 16.juunini. Hilinenud taotluste puhul vähendatakse toetust 1% iga hilinetud tööpäeva kohta. Pärast 16. juunit esitatud taotlusi menetlusse ei võeta. Milliseid toetusi saab 2017.aastal taotleda ja millised on muudatused võrreldes 2016.aastaga, saab lugeda siit.

Ka tänavu on võimalik kõigil pindalatoetuste taotlejatel lisaks PRIA teenindusbüroodele pöörduda Maaelu Edendamise Sihtasutuse konsulentide poole tasuta e-PRIA kasutamise juhendamise saamiseks. Selleks, et vältida järjekordade teket büroodes, palume Teil eelnevalt broneerida juhendamise jaoks sobiv aeg. Tasuta e-PRIA alast juhendamisteenust pakkuvate nõuandekeskuste ja konsulentide kontaktid ning rohkem infot e-PRIA juhendamise kohta leiate aadressil http://www.pikk.ee/teenused-ja-tooted/e-pria-kasutamise-juhendamine.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner