Lisatud: 28. aprill 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Apr2008 Pindalatoetuse taotluse esitamist saab PRIA-s ette registreerida

PRIA regionaalsetes büroodes ja keskuses võetakse pindalatoetuste taotlusi vastu ajavahemikus 2.-21. mai tööpäeviti kell 8.30-16.30. Dokumentide üleandmiseks on võimalik taotlejatel sel aastal esmakordselt aeg broneerida internetiaadressil www.pria.ee/reg. Seal avaneb büroode kaupa iga päeva kohta kellaajaline tabel vabade ja broneeritud aegadega ning igasse intervalli saab oma andmeid esitada üksainus täitja. Kõikides büroos teenindab üks vastuvõtjatest etteregistreeritud kliente.

Aega on võimalik broneerida ka PRIA pindalatoetuste infotelefonil 7377 679.

„Taotlejaid on palju ja kui dokumentide esitamine jääb viimastele päevadele, tekivad paratamatult pikad järjekorrad,“ tõdes PRIA regioonide osakonna juhataja Tea Tuulberg. „Kellel on aeg broneeritud, sel pole vaja tüütult kaua oodata. Soovitame kõigil dokumendid kodus ära täita ja põllukaardid valmis joonistada, siis sujub üleandmine kiiremini.“

Leevendamaks pikki järjekordi taotlusperioodi lõpus, töötavad PRIA bürood 19. ja 20. mail õhtuti kauem, kella 18-ni.

Kõigile ligi 18 000 kliendile, kes on varem pindalatoetusi taotlenud, saatis PRIA koju taotluste vormid, põllumassiivide kaardid, maavaldajate varem võetud kohustuste loetelu ning juhendmaterjali taotlemistingimuste kohta.

Pindalatoetuste taotlusi võetakse vastu 2.-21. maini ning kõnealuseid toetusi on tänavu 11 liiki. Mullu taotleti PRIAst erinevaid pindalatoetusi kokku rohkem kui 800 000 hektarile ning toetusi määrati 1,4 miljardit krooni.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner