Lisatud: 22. mai 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

22Mai2015 Pindalatoetuse taotluse esitamisega on kiire

25. maini kestab PRIAs pindala- ja loomatoetuste vastuvõtmise põhiperiood. Kellel taotlus veel esitamata – kiirustage!

21.mai seisuga  oli pindalataotlusi laekunud 10 880, neist 6931 (ligi 64 %) on esitatud elektroonilises kliendiportaalis e-PRIAs.  Loomakasvatuse otsetoetusi taotleb 1764 loomapidajat. Eeldatavalt on oodata veel  tuhandeid taotlusi  – mullu esitati ainuüksi pindalatoetuste saamiseks kokku üle 17 500 taotluse.

Vastuvõtu viimastel päevadel  on PRIA maakondlikes teenindusbüroodes paratamatult järjekorrad. e-PRIA teenuseid saab internetiühendust omava arvuti vahendusel kasutada ööpäevaringselt.  Palume siiski mitte jätta e-PRIAs taotluse esitamist viimasele päevale, et suur koormus ei tekitaks probleeme!
Ligipääs e-PRIAle, toetustega seotud info ja taotlusvormid on kättesaadavad PRIA kodulehelt. Abi võib küsida infotelefonil 7377 769.

Pärast 25. maid on klientidel  võimalus juba esitatud taotlusele kuni 19. juunini andmeid lisada. Samuti saab 19. juunini esitada hilinenud taotlusi, siis aga vähendatakse toetuse summat 1% iga hilinetud tööpäeva kohta.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner