Lisatud: 13. mai 2011

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Mai2011 Pindalatoetuse taotlemiseks on jäänud veel vaid veidi üle nädala!

Pindalatoetuste taotlusvoorust sai 12. mail pool aega läbi, kuid taotlusi on PRIAsse laekunud alla kolmandiku mullusest üldarvust.

Tõenäoliselt on saabuval nädalal PRIA teenindusbüroodes palju kliente, sellepärast tasub järjekorras seismise vältimiseks kindlasti kaaluda võimalust esitada pindalatoetuse taotlus elektroonilise kliendiportaali e-PRIA kaudu. e-PRIAs saate taotluse esitada just endale sobival ajal, ka nädalavahetusel või õhtul.

e-PRIA kliendiportaali sisenemiseks on vaja internetiühendusega arvutit ja ID-kaarti (ning ID-kaardi lugejat) või panga kasutajatunnuseid. Kui vajutate PRIA kodulehel üleval paremal nurgas asuvale e-PRIA logole, suunatakse teid e-PRIA avalehele, kus saate portaali sisse logida  ja taotluse täita. e-PRIAst leiate ka kõik vajalikud kasutusjuhised. Samuti saate pindalatoetuste taotlemiseks vajalike e-PRIA juhenditega tutvuda PRIA kodulehel aadressil www.pria.ee/et/ePRIA/Juhendid.

Kes esitasid pindalatoetuse taotluse e-PRIA kaudu juba 2010. aastal, nende digitaalselt joonistatud põllud on juba e-PRIAs olemas ning vajadusel saab andmeid ja põllupiire täpsustada.  Kes pole varem taotlust e-PRIAs esitanud, neil on võimalik teenuses „Minu põllud" ette pärida oma eelmise aasta põldude andmed ja põllupiirid digitaalselt sisse joonistada. „Minu põllud“ vahendusel  saate oma põldude andmeid edaspidi e-PRIAs aastaringselt kasutada.

Kui jääte e-PRIA kasutamisel hätta, küsige abi infotelefonil 737 7679 või e-kirjaga aadressil portaal@pria.ee.

Kes  tahaks e-PRIAt kasutada, aga puuduvad sobivad vahendid (internetiühendusega arvuti, ID-kaardi lugeja vms), neile on PRIA maakondlikes teenindusbüroodes kasutamiseks spetsiaalsed e-PRIA kliendiarvutid ning vajadusel abistavad e-PRIA kasutajaid klienditeenindajad. Kliendiarvuti kasutamiseks büroos palume kindlasti broneerida aeg PRIA kodulehele vahendusel või helistades maakondlikku teenindusbüroosse.

Taotlemise põhiperiood kestab 2.-23. maini. Palume mitte jätta taotluste esitamist viimastele päevadele! Dokumente saab esitada ka 24. maist kuni 15. juunini, kuid siis vähendatakse toetust 1% iga hilinetud tööpäeva eest.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner