Lisatud: 25. mai 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Mai2005 Pindalapõhiste toetuste taotluste esitamiseks on aega kuni reedeni

Taotlusi PRIAle võib esitada ka posti teel ja sel juhul peavad need kandma hiljemalt 27. mai postitemplit. “Õigeaegselt esitatud taotlustesse on aega teha parandusi ja täiendusi kuni 15. juunini, ilma et sellega kaasneks sanktsioone,” lisas minister.

 

Täna hommikuse seisuga oli PRIAle esitatud 12 181 pindalapõhise toetuse taotlust, mullu esitati kokku ligi 19 000 taotlust.

 

Maaharijatele on võimalik sel aastal jagada ühtse pindalatoetuse ja täiendava otsetoetuse, põllumajandusliku keskkonnatoetuse ja ebasoodsamate piirkondade toetusena kokku üle miljardi krooni.

 

Taotluse esitamisel tuleb maaharijal kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui taotluse esitab keegi teine, mitte taotleja, siis peab tal olema ette näidata taotleja poolt kinnitatud lihtvolikiri. Hilinenud taotlusi võetakse vastu 28. maist kuni 21. juunini, kuid siis vähendatakse toetust 1% iga hilinenud tööpäeva kohta. Toetuste kohta saab täpsemat teavet PRIA büroodest ja veebilehelt http://www.pria.ee.

 

Iiris Saluri

Põllumajandusministeerium

Pressibüroo juhataja kt

tel 625 6254; 52 745 39

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike