Lisatud: 25. aprill 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Apr2006 Pikendati kalandustoetuste taotluste esitamise tähtaega

Kui algselt oli plaanitud taotluste vastuvõtt lõpetada 26. aprillil, pikendati tähtaega 19. maini 2006. a. PRIA kalandusrahastu toetuste büroo juhataja Piret Ilvese sõnul oli tähtaja pikendamise põhjuseks asjaolu, et paljudel taotlejatel tekkis raskusi taotluste tähtaegse esitamisega, mis oli tingitud arvatust suuremast ajakulust taotlemiseks vajalike nõuete täitmisel ja kooskõlastuste saamisel.

 

25. aprilliks oli meede 3.10-le laekunud 6 ja meede 3.11.4 laekunud 5 taotlust. Möödunud aastal laekus kalalaevastiku moderniseerimise toetuse taotlusi 16, toetust määrati neist 10-le kogusummas ligikaudu 3 miljonit krooni. Sisevete kalanduse meetmest toetati eelmisel aastal 7 projekti kogusummas 1,3 miljonit krooni.

 

Selleks aastaks on sisevete kalanduse meetme eelarvejääk ligikaudu 8 miljonit krooni ning kalalaevastiku moderniseerimisel ligi 17 miljonit krooni. Sisevete kalanduse toetust saab tänavu PRIAst taotleda viimast korda.

 

Kalalaevastiku moderniseerimistoetuse eesmärk on kaasajastada merel püüdvate kalalaevade töötingimusi ja tööohutust ning laeva tehnilisi tingimusi. Sisevete kalanduse investeeringutoetuste eesmärgiks on kaasajastada siseveekogudel püüdvate kalalaevade töötingimusi ja tööohutust ning püütud kala kvaliteeti.

 

PRIA tuletab taotlejatele meelde, et samal ajal käib PRIA piirkondlikes büroodes ka pindalapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt ning võivad tekkida järjekorrad. Seepärast palume taotluste esitamist mitte jätta viimasele nädalale.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus