Lisatud: 17. aprill 2009

Viimati muudetud: 07. august 2009

A A A
Prindi rss

Uudised

17Apr2009 PRIA pikendab nelja maaelu arengukava investeeringutoetuse menetlustähtaega

Esitatud taotluste kvaliteedi languse ning aasta alguse taotlusvoorudes esitatud prognoositust oluliselt suurema taotluste arvu tõttu on PRIA sunnitud pikendama nelja maaelu arengukava (MAK) investeeringutoetuse taotlusvooru menetlustähtaega. Kui 2008. aasta jooksul kokku said PRIA heakskiidu 2578 maaelu arengukava investeeringumeetmete toetustaotlust, siis tänavu kolme esimese kuuga oli otsus tehtud 1615 taotluse kohta ja menetlus pooleli 2359 osas.

Meetmed, mille toetuste määramise tähtaegu PRIA peadirektor haldusmenetluse seaduse § 41 alusel pikendab, on loomakasvatusehitiste investeeringutoetus (senine tähtaeg 8. mai, uus 30. juuni), kiviaedade toetus (senine tähtaeg 11. mai, uus 31. juuli), maaelu mitmekesistamise investeeringutoetus (senine tähtaeg 13. mai, uus 30. juuni) ja külaelu arendamise toetus (senine tähtaeg 22. juuni, uus 31. juuli). Nelja meetme taotluste menetlustähtaegade pikendamine puudutab 1526 taotlust, millest mitusada on küll juba läbi töötatud, kuid määramisotsused tuleb teha kõigile korraga.

„Ülejäänud toetustega oleme järje peal ning selleks, et leevendada igakevadist käibevahendite puudust sektoris, alustame loomakasvatustoetuste väljamaksmist maikuu lõpus ehk mitu nädalat  varem kui varasematel aastatel," andis Kallas põllumeestele positiivseid sõnumeid.

Mullu maksis PRIA toetustena välja kokku 3,32 miljardit krooni ning tänavune toetuste eelarve on 4,65 miljardit krooni.

 

Uudised

Taotluste vastuvõtt algas 2. märtsil ja tänaseks on PRIAle laekunud 1 794 taotlust. Möödunud aastal oli taotlejaid 3 336. Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda hilinenult veel 15. aprillini, aga siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike