Lisatud: 29. jaanuar 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Jan2007 Piimatootjad taotlesid 280 tuhat tonni lisakvooti

 

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul taotles suur osa piimatootjaid rohkem lisakvooti, kui neil ettenähtud tingimustega tegelikult õigus oli. „Kui kokku taotleti 280 tuhat tonni, siis tingimustele vastavaid ehk õigustatud taotlusi oli kokku 56 tuhandele tonnile,” selgitas ta.

 

Eestile oli restruktureerimisreservist lisasuurendamiseks ette nähtud 21 885 tonni tarnekvooti. See kogus määrati kindlaks Eesti liitumisläbirääkimistel ELiga. Kuna taotlusi esitati suuremale kogusele, läheb kõikidele taotlejatele eraldatav lisakvoot võrdelises osas vähendamisele. Seega saavad taotlejad maksimaalselt juurde 40% sellest kvoodi kogusest, mis neil oleks olnud õigus saada.

 

Tootjad, kellel on üle 100 lehma, esitasid 115 taotlust ning nende taotletud õigustatud kogus oli 41 tuhat tonni. Vähem kui saja lehma pidajate taotlused korrutati koefitsendiga 1,3. Selliseid taotlejaid oli 382 ning nende taotletud õigustatud kvoodi hulk oli 11 tuhat tonni ning pärast koefitsendiga läbi korrutamist 15 tuhat tonni.

 

Taotlusi oma piimakvoodi lisasuurendamiseks said esitada need tootjad, kes eelmisel (2005/2006) kvoodiaastal täitsid enam kui 98% neile määratud individuaalsest kvoodist. Samuti said lisakvooti taotleda need tootjad, kes käesoleva kvoodiaasta esimese kuue kuuga on täitnud enam kui 60% neile eraldatud piimakvoodist.

 

Veebruari alguses saadab PRIA kõigile kvoodiomanikele teatised, kus on näha andmed 2006/2007 kvoodiaasta üheksa kuu individuaalse kvoodi täituvuse ja Eesti riikliku kvoodi täituvuse kohta. Kvoodiaasta algab 1. aprillil ning lõppeb järgneva aasta 31. märtsil. Piimakvoodi omanikke on Eestis kokku üle 1600.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus