Lisatud: 29. jaanuar 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Jan2007 Piimatootjad taotlesid 280 tuhat tonni lisakvooti

 

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul taotles suur osa piimatootjaid rohkem lisakvooti, kui neil ettenähtud tingimustega tegelikult õigus oli. „Kui kokku taotleti 280 tuhat tonni, siis tingimustele vastavaid ehk õigustatud taotlusi oli kokku 56 tuhandele tonnile,” selgitas ta.

 

Eestile oli restruktureerimisreservist lisasuurendamiseks ette nähtud 21 885 tonni tarnekvooti. See kogus määrati kindlaks Eesti liitumisläbirääkimistel ELiga. Kuna taotlusi esitati suuremale kogusele, läheb kõikidele taotlejatele eraldatav lisakvoot võrdelises osas vähendamisele. Seega saavad taotlejad maksimaalselt juurde 40% sellest kvoodi kogusest, mis neil oleks olnud õigus saada.

 

Tootjad, kellel on üle 100 lehma, esitasid 115 taotlust ning nende taotletud õigustatud kogus oli 41 tuhat tonni. Vähem kui saja lehma pidajate taotlused korrutati koefitsendiga 1,3. Selliseid taotlejaid oli 382 ning nende taotletud õigustatud kvoodi hulk oli 11 tuhat tonni ning pärast koefitsendiga läbi korrutamist 15 tuhat tonni.

 

Taotlusi oma piimakvoodi lisasuurendamiseks said esitada need tootjad, kes eelmisel (2005/2006) kvoodiaastal täitsid enam kui 98% neile määratud individuaalsest kvoodist. Samuti said lisakvooti taotleda need tootjad, kes käesoleva kvoodiaasta esimese kuue kuuga on täitnud enam kui 60% neile eraldatud piimakvoodist.

 

Veebruari alguses saadab PRIA kõigile kvoodiomanikele teatised, kus on näha andmed 2006/2007 kvoodiaasta üheksa kuu individuaalse kvoodi täituvuse ja Eesti riikliku kvoodi täituvuse kohta. Kvoodiaasta algab 1. aprillil ning lõppeb järgneva aasta 31. märtsil. Piimakvoodi omanikke on Eestis kokku üle 1600.

 

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike