Lisatud: 31. jaanuar 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

31Jan2003 Piimalehmade kasvatajatel on aeg toetust nõutada


Piimalehmatoetust saab ettevõtja, kelle lehmad on registreeritud PRIAs põllumajandusloomade registris ja kuuluvad piimajõudluskontrolli alla.

Toetuse saamiseks vajalike dokumentide täitmine on tänavu lihtsam kui mullu. Loomapidajad saavad PRIA büroost oma loomade registrinumbritega väljatrüki ja eeltrükitud taotlusvormi. Ettevõtjal tuleb sinna vaid märkida, missuguste loomade eest ta toetust soovib saada ja dokumendid allkirjastada.

Eeltrükitud taotluse saavad need ettevõtjad, kes on eelmisel aastal toetust küsides esitanud PRIA-le avalduse oma andmete toetuste registrisse kandmiseks. Ülejäänud taotlejatel tuleb endal täita kogu toetustaotlus ja esitada ka avaldus andmete registrisse kandmiseks, siis on neil juba järgmise toetuse korral võimalik saada eeltäidetud taotlus.

Lehmi, kelle kasvatamiseks toetust küsiti, tuleb hoida karjas taotluse esitamisest kuni toetuse väljamaksmiseni (pidamisperiood). Muudatuseks on see, et pidamisperioodi ajal enne 1. aprilli võib asendada looma teise toetuse nõuetele vastava loomaga. Selle kohta tuleb lehmapidajal seitsme päeva jooksul pärast asendamist saata PRIA-le vormikohane teade. Piimalehma asendamise teate blankette saab PRIA büroodest ja interneti leheküljelt.

Pidamisperioodil kontrollitakse kohapeal vähemalt 5% taotluse esitajatest. Kontrollitakse, kas loomad, kellele toetust küsiti, on karjas ja kas neil on kõrvamärgid kõrvas. Piimalehmakasvatajad saavad toetuse kätte hiljemalt 29. maiks.

Mullu maksti piimalehma kasvatamise toetuseks ligi 110 miljonit krooni. Toetuse suuruseks lehma kohta kujunes 1110 krooni ja maakarja tõugu lehma puhul 2590 krooni. Kokku sai piimalehmatoetust 2724 tootjat 98 583 lehma kohta, neist 322 looma kuulus maakarja tõugu.


Heli Raamets
PRIA pressiesindaja

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus