Lisatud: 10. veebruar 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

10Veebr2004 Piimalehma kasvatamise toetust saab taotleda ka enne 20. veebruari poeginud mullikate eest

Soovitame loomapidajal mullika poegimise korral vasikas võimalikult kiiresti märgistada ja PRIA-s loomade registris arvele võtta. Loomapidajal tuleb mullika poegimisest ka JKK-le teada anda, et selle põhjal saaks looma põhikarja lehmade hulka kanda.

Vasikas tuleb märgistada 20 päeva jooksul peale sündi ning PRIAs arvele võtta 7 päeva jooksul peale märgistamist. Registrivormile tuleb märkida ka vasika ema registrinumber ning selle alusel läheb kirja ka mullika esmakordne poegimine.

Kui mullika esmakordsel poegimisel sünnib vasikas surnult või tapetakse ta enne 20 päevaseks saamist ning teda ei märgistata, siis tuleb PRIA-le loomade liikumise vormiga teada anda mullika esmakordse poegimise aeg. Selliste dokumentide alusel kantakse mullikas loomade registris lehma staatusesse ja tema jaoks on võimalik taotleda piimalehmatoetust.

Piimalehma kasvatamise toetuseks makstakse tänavu 110 miljonit krooni. Taotluste vastuvõtt kestab PRIA piirkondlikes büroodes 2.-20. veebruarini. Praeguseks on PRIA-le esitatud 876 taotlust 13 326 lehma kohta toetuse saamiseks. Eelmisel aastal maksti 2723 loomapidajale toetust 100 905 piimalehma kasvatamiseks.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner