Lisatud: 05. juuni 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

05Jun2006 Piimakvooti saab suurendada juulis

PRIA vaatab tähtajaks  laekunud individuaalse kvoodi suurendamise taotlused läbi ning otsustab kvoodi suurendamise või suurendamata jätmise, arvestades reservi suurust 1. juuli seisuga ning suurendamist taotlenud põllumajandustootja kvoodi täitmisest eelmisel kvoodiaastal, mis peab olema vähemalt 90%. Kvooti ei saa suurendada need tootjad, kelle individuaalse kvoodi on  PRIA tunnistanud kehtetuks taotluse esitamisele eelnenud 12 kuu jooksul.

 

Suurendamise taotlusest lähtudes arvutab PRIA individuaalse kvoodi suurendamise. Aluseks võetakse põllumajandustootjale kuuluvate põllumajandusloomade registrisse kantud piimalehmade arv 1. aprilli seisuga  ning temale kuuluvate jõudluskontrolli all olevate piimalehmade keskmise piimatoodangu suurus lehma kohta eelmisel kvoodiaastal.

 

Juhul kui tervel eelmisel kvoodiaastal kvoodi suurendamist taotlenud põllumajandustootja piimalehmad jõudluskontrolli alla ei kuulunud, on keskmiseks piimatoodangu suuruseks kõigi Eestis jõudluskontrolli all olevate piimalehmade keskmise piimatoodangu suurus lehma kohta eelmisel kvoodiaastal.

 

Kui eelpool toodu alusel arvutatud kvoodi suurendamiseks vajalik kvoodi suurus ületab reservis jaotamiseks oleva suuruse, vähendatakse võrdse kohtlemise printsiipi järgides võrdeliselt kõikide taotlejate individuaalse kvoodikoguse suurendatavat osa.

 

Kvoodi taotlemise või suurendamise taotlusvorme saab nii PRIA piirkondlikest büroodest kui ka veebilehelt www.pria.ee. Suurendamise taotlused vaadatakse läbi hiljemalt 15. augustiks.

 

Kvoodiaasta algas 1. aprillil 2006 ja kestab 2007. aasta 31. märtsini.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike