Lisatud: 02. november 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Nov2009 Piimakvoodist sai poole aastaga täis 46,3 protsenti

Eesti piimatootjad tarnisid tööstustele ja turustasid otse tarbijatele käimasoleva piimakvoodi-aasta esimese kuue kuuga ligi 308,4 miljonit kilogrammi piima, mis moodustab 46,3 protsenti Eestile eraldatud piimakvoodist.

Eestis on praegu 1147 kvoodiomanikust piimatootjat, kes tarnisid tööstustele 305,7 mln kg piima ja turustasid otse lõpptarbijatele ligi 2,7 mln kg piima.

Piimakvoodi arvestuse aasta algab 1. aprillil ja lõpeb järgmise aasta 31. märtsil,  poolaasta kokkuvõte on tehtud 1. oktoobri seisuga Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA-le) esitatud aruannete põhjal. Käesoleva kvoodiaasta piimakvoot on Eestis 665,9 mln kg. Tootjatele on kvooti välja jagatud 657,3 mln kg piima tootmiseks. Kvoodiomanike arv on aasta jooksul kahanenud 129 võrra, samas esitasid kakssada piimatootjat suvel taotluse neile kinnitatud kvoodi suurendamiseks.

"Kui võrrelda praeguse poole aasta piimatoodangut möödunud kvoodiaasta esimese kuue kuu omaga, siis teatud langus on olemas nii kogutoodangus kui ka kvoodi täituvuses," tõdes PRIA riiklike toetuste büroo peaspetsialist Urve Seedre. Mullu 1. oktoobriks oli kvoodist täidetud 1,9% võrra rohkem ja piima toodetud 9,4 mln kg rohkem.

Eelmisel nädalal saatis PRIA kõigile kvoodiomanikele teatised nende individuaalse kvoodi täitmise kohta. "Samas saavad kõik kvoodiomanikud, kes registreeruvad elektroonilise kliendiportaali e-PRIA kasutajaks, vaadata ka ise jooksvalt oma kvoodi täituvuse andmeid e-PRIA vahendusel, samuti on neil võimalus e-PRIAs aruandeid esitada,"  tutvustas Urve Seedre piimatootjatele pakutavaid teenuseid.

1.novembril algab periood, mil kvoodiomanikud saavad taotleda piimakvoodi liigiti muutmist. Tarnekvooti saab asendada sama koguse otseturustuskvoodiga või vastupidi. Kvooti on võimalik muuta üks kord kvoodiaasta jooksul ning üksnes avalduse esitamise hetkeks täitmata individuaalse kvoodi ulatuses.

Kvoodi muutmise avaldused peavad jõudma PRIAsse (keskusse, maakondlikesse büroodesse või digitaalselt allkirjastatult e-posti aadressil info@pria.ee) 10. jaanuariks 2010. Vajalikud vormid on saadaval meie kodulehel www.pria.ee/piimakvoot/

Piimakvoot on ELi liikmesriikides kehtestatud piima ületootmise piiramiseks. Kvooti ületanud riigid peavad maksma trahvi, mille riik nõuab sisse individuaalset kvooti ületanud tootjatelt. Eestis ei ole põhjust olnud selliseid sanktsioone seni rakendada. Viimastel aastatel on piimakvoodi täituvus Eestis olnud 92-93 protsenti.

 

Uudised

Maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise toetusmeetme raames oli ettevõtjatel võimalus taotleda PRIA vahendusel investeeringutoetust projektidele, mis aitavad mitmekesistada maapiirkondade majandustegevust väljaspool põllumajandustootmist. Toetuse eesmärgiks on maapiirkondades eelduste loomine uute töökohtade tekkeks väljaspool põllumajandussektorit.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner