Lisatud: 03. jaanuar 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Jan2005 Piimakvoodi omanikud saavad 10. jaanuarini kvooti liigiti muuta

Kvooti saab liigiti muuta lõplikult või ajutiselt.

Kvoodi lõplik muutmine muudab kvoodi liigi käesolevaks ja järgmiseks kvoodiaastaks kuni järgmise liigiti muutmise taotluse esitamiseni.

Kvoodi ajutise muutmise puhul kehtib liigi muutus jooksva kvoodiaasta lõpuni ning uue kvoodiaasta algusest (1. aprill 2005) kehtib tootjale kvoot nii, nagu see oli enne ajutist liigiti muutmist. Ajutiselt muudetud kvooti või selle osa ei saa teisele tootjale üle anda ning seda ei saa vähendada.

Taotlusele tuleb märkida tootja andmed, muudetava kvoodi osa suurus, kvoodi ajutine või lõplik muutmine ning liigiti muudetava kvoodi täitmine jooksval kvoodiaastal. Samuti tuleb selgitada põhjusi, miks vastavat kvooti kasutada ei soovita. Taotlusvormi on võimalik saada PRIA piirkondlikest büroodest või veebilehelt

Otseturustuskvoodi omanikel tuleb esitada PRIA-le 10. jaanuariks aruanne oktoobrist detsembrini otseturustatud piima ja piimatoodete kohta.

568 726 tonni suurune piimakvoot on määratud kokku 2102 tootjale, neist 904 on otseturustuskvoodi omanikud.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus