Lisatud: 17. juuni 2014

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Jun2014 Piimakvoodi arutelu jätkub juulis

Euroopa Liidu põllumajandusministrid arutasid esmaspäeval Luksemburgis toimunud Euroopa Nõukogu istungil piimakvoodi ületustasu rakendamise leevendamist viimasel kvoodiaastal, kuid kompromissi ei leitud. Ministrid tegid ettepaneku jätkata arutelusid juuli nõukogus. 

"Kokkuleppele täna ei jõutud, kuigi lisandus riike, kes mõistavad, et kvoodi kadumise eel pole mõistlik sanktsioone rakendada," ütles põllumajandusminister Ivari Padar. "Kui me tahame tootmist arendada ja konkureerida üle maailma, siis võiksime anda võimaluse neile tootjaile, kes on selleks valmis." 

Kuigi tervikuna jääb piimatootmine ka viimasel kvoodiaastal (2014/2015) Euroopa Liidus kokkulepitud piiridesse, oli kvoodiületustasu rakendamise leevendamise vastu oli 10 EL liikmesriiki. Kokkuleppe saavutamiseks on vaja kvalifitseeritud häälteenamust. 

Mitmel riigi, sh Eesti tootjatel võib seista ees olukord, kus tuleks kvoodi ületamise eest tasu maksta. Kvoodiületustasu suurus 100 kg piima kohta on 27,83 eurot. 2014/2015 on Eestile määratud piimakvoodi suuruseks 692 926 049 kg. Eelmisel, 2013/2014 kvoodiaastal oli piima korrigeeritud tarnekvoodi täituvus 99,41%. 

Kui juulis õnnestub EL põllumajandus- ja kalandusnõukogus kokkulepe saavutada, peab kvoodiületustasu rakendamise leevendamise kinnitama ka Euroopa Komisjon. 

Liikmesriikidele tootmiskvootide kinnitamisega soovis Euroopa Liit piirata võimalikku ületootmist. Kui riigile eraldatud tootmiskvoot on ületatud, peavad individuaalsetest kvootidest enam tootnud ettevõtted maksma kvoodiületamise tasu. Piimakvootide kaotamine alates 1. aprillist 2015 otsustati 2008. aastal.

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike