Lisatud: 10. september 2010

Viimati muudetud: 10. september 2010

A A A
Prindi rss

Uudised

10Sep2010 Pühapäeval selguvad aasta parim mahetootja ja mahetoode


Pühapäeval, 12. septembril kuulutatakse Eesti Vabaõhumuuseumis välja konkursside „Parim mahetootja 2010" ja „Parim mahetoode 2010" võitjad.

Sel aastal toimus Eestis esimest korda parima mahetootja ja mahetoote konkurss. Meie mahetootjad on aastate jooksul edukalt esinenud põllumajandustootjate ja talude konkurssidel, kuid parimat pole seni valitud. Mahetootja konkursil osales 14 mahetootjat,  parima mahetoote konkursile esitasid 18 talu ja väiketöötlejat kokku 41 toodet.

Konkursi võitjate välja kuulutamine ja autasustamine toimub pühapäeval kell 15.45 Kolu kõrtsi ees. Samal ajal toimub ka Vabaõhumuuseumi Sassi-Jaani talu õuel mahetoodete laat, mahepõllumajanduse seminar ja mahetoidu töötoad lastele ja täiskasvanutele. Külastajatel on võimalus valida oma lemmik mahetoode.

Vabaõhumuuseumis toimub pühapäeval ka suur leiva-ja kartulipäev, mille käigus õpitakse tundma leiva saamislugu ja sellega seotud töid ning valmistatakse erinevaid teraviljatoite. Avatud on „Kartuliakadeemia" telk, kus jagatakse kartuliga seotud informatsiooni, nõu annavad spetsialistid, kartulikasvatajad- ja teadlased ning kokad. Lisaks saab maitsta erinevaid kartulisorte ning kokkade poolt valmistatud kartulitoite.

Kogu üritust korraldab Eesti Vabaõhumuuseum koostöös Põllumajandusministeeriumi, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Kulinaaria Instituudi ja Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutusega.

Lisainfo: www.evm.ee

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus