Lisatud: 17. november 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Nov2003 Pärnumaa põllumehed saavad PRIAs põllumaad deklareerida

Deklareerida tuleb nii 2002. kui ka 2003. aastal kasutuses olnud põllumajanduskultuuride pind, püsirohumaa ja kasutamata põllumajandusmaa. Kui käesoleval aastal ei ole eelmise aastaga võrreldes põllumaa kasutusotstarve muutunud, siis piisab ühe deklaratsiooni täitmisest. Juhul, kui tänavu on näiteks osad mullu kasutamata põllud üles haritud, siis tuleb täita kaks deklaratsiooni ja põldude kohta kaks kaarti (eraldi 2002. ja 2003. aasta kohta).

Praegu on deklareerimine vabatahtlik ja seda saavad teha Saare, Hiiu, Lääne, Ida-Viru, Lääne-Viru, Viljandi, Valga ja nüüd ka Pärnu maakonna põllumehed ja loomapidajad. Nende maakondade põldude kohta on olemas korralik kaardimaterjal, mida saab PRIA piirkondlikest büroodest või internetileheküljelt. Sealt saab ka deklareerimise vorme. Ülejäänud maakondade kohta käib praegu uute kaartide ettevalmistamine. Praeguste plaanide kohaselt peaksid kõik kaardid olema valmis hiljemalt 2004. aasta veebruariks.

Käesoleva aasta lõpus on plaanis teha muudatusi Maaelu ja põllumajandusturu korraldamise seadusesse ning muuta põllumaa deklareerimine kohustuslikuks. Need põllumehed, kes on oma maa selleks ajaks ära deklareerinud, seda enam uuesti tegema ei pea.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner