Lisatud: 17. november 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Nov2003 Pärnumaa põllumehed saavad PRIAs põllumaad deklareerida

Deklareerida tuleb nii 2002. kui ka 2003. aastal kasutuses olnud põllumajanduskultuuride pind, püsirohumaa ja kasutamata põllumajandusmaa. Kui käesoleval aastal ei ole eelmise aastaga võrreldes põllumaa kasutusotstarve muutunud, siis piisab ühe deklaratsiooni täitmisest. Juhul, kui tänavu on näiteks osad mullu kasutamata põllud üles haritud, siis tuleb täita kaks deklaratsiooni ja põldude kohta kaks kaarti (eraldi 2002. ja 2003. aasta kohta).

Praegu on deklareerimine vabatahtlik ja seda saavad teha Saare, Hiiu, Lääne, Ida-Viru, Lääne-Viru, Viljandi, Valga ja nüüd ka Pärnu maakonna põllumehed ja loomapidajad. Nende maakondade põldude kohta on olemas korralik kaardimaterjal, mida saab PRIA piirkondlikest büroodest või internetileheküljelt. Sealt saab ka deklareerimise vorme. Ülejäänud maakondade kohta käib praegu uute kaartide ettevalmistamine. Praeguste plaanide kohaselt peaksid kõik kaardid olema valmis hiljemalt 2004. aasta veebruariks.

Käesoleva aasta lõpus on plaanis teha muudatusi Maaelu ja põllumajandusturu korraldamise seadusesse ning muuta põllumaa deklareerimine kohustuslikuks. Need põllumehed, kes on oma maa selleks ajaks ära deklareerinud, seda enam uuesti tegema ei pea.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike