Lisatud: 22. juuni 2010

Viimati muudetud: 25. juuni 2010

A A A
Prindi rss

Uudised

22Jun2010 Pakendiaktsiisi rakendumine söödakilele vajab täpsustamist

Põllumajandusministeerium palub Keskkonnaministeeriumil täpsemalt selgitada pakendiaktsiisi puudutavat seadusandlust, mis mõne tõlgenduse kohaselt sunnib kümnetesse tuhandetesse kroonidesse küündivat pakendiaktsiisi maksma ka põllumehi, kes oma silorulle kiles hoiavad.

„Pakendiaktsiisil on mitmeid osapooli, kes kipuvad seadust tõlgendama vastavalt oma ärihuvidele," põhjendas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder pöördumist. „Meie hinnangul ei ole täna mingit põhjust piimatootjatele lisakulutuste tekitamiseks, kuid asjas selguse saamiseks palumegi Keskkonnaministeeriumil, kui antud valdkonda kureerival ministeeriumil, ka oma selge seisukoht avaldada."

Kehtiv pakendiaktsiisi seadus määratleb mõiste pakend läbi pakendiseaduse §2 järgmiselt: „Pakend on mistahes materjalist valmistatud toode, mida kasutatakse kauba mahutamiseks, kaitsmiseks, käsitsemiseks, kättetoimetamiseks või esitlemiseks selle kauba olelusringi vältel toormest kuni valmiskaubani ning tootja käest tarbijani jõudmiseni."

Sama seaduse §3 sätestab pakendiliikide mõisted, mis on avatud läbi müügipakendite ja müügiühikute ning §16 lõige 1 sätestab pakendiettevõtja turule lastud pakendatud kauba pakendi ja sellest tekkinud pakendijäätmete kogumise ja taaskasutamise kohustuse. Pakendiaktsiisi seaduse §5 lõige 2 käsitleb Eestis pakendatud kauba pakendi kohta  aktsiisimaksjana isikut, kes laseb pakendatud kauba Eestis esmakordselt turule ning teeb selle kättesaadavaks levitamiseks või kasutamiseks.

Põllumajandusministeeriumi hinnangul ei saa sellest tulenevalt pakendiaktsiisi söödakilele rakendada, sest tegemist ei ole tarbijale müüdava kaubaga, mida lastakse turule.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner