Lisatud: 01. august 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Aug2005 Paigas on tingimused kalalaevastiku püügivõimsuse reguleerimise toetamiseks

Kalalaevastiku püügivõimsuse reguleerimise toetuse eesmärk on tagada tasakaal kalalaevastiku püügivõimsuse ja kasutatavate kalavarude vahel. Toetust makstakse kalalaeva utiliseerimiseks või sihtotstarbe lõplikuks muutmiseks. Toetust võib taotleda äriühing või äriregistrisse kantud füüsilisest isikust ettevõtja, kes on kalalaeva omanik või rentnik ning kellel on kalapüügiluba püügiks merel.

 

Kalalaev, mille utiliseerimiseks või sihtotstarbe lõplikuks muutmiseks toetust taotletakse peab olema vähemalt kümme aastat vana, töökorras ja sellega peab olema eelneval kahel aastal ka aktiivselt kala püütud.

 

Toetuse andmisel lähtub Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) paremusjärjestustest, mis moodustatakse vähempakkumise põhimõttel. Maksimaalne toetus ühe taotluse kohta oleneb kalalaeva kogumahtuvusest ja vanusest. Eelistatud on taotlejad, kes soovivad muuta kalalaeva sihtotstarvet õppe, teadusuuringute või järelevalve eesmärgil.

 

Euroopa Liidu struktuurifondide raames planeeritud püügivõimsuse reguleerimise toetustena välja jagada ligi 60 miljonit krooni.

 

Toetuse taotluste vastuvõtu kuupäeva annab teada PRIA.

 

Lisainformatsioon:

Kaire Toming

Kalamajandusosakond

Põllumajandusministeerium

Tel: 6256 525

E-post: kaire.toming@agri.ee

 

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus