Lisatud: 28. juuli 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Jul2004 Paigas on tingimused ettevõtluse toetamiseks maal

Maapiirkonna majandustegevuse mitmekesistamise meetme eesmärk on suurendada tööhõivet külades, alevites ja alevikes ning tõsta maainimeste sissetulekut maaettevõtluse arendamise kaudu. Toetust saab investeeringuteks, mis on vajalikud maaelanike ja –ettevõtete teenindamiseks, toiduainete töötlemiseks või käsitöö ja maaturismi arendamiseks.

 

Maamajanduse mitmekesistamise toetus on mõeldud maapiirkonnas tegutsevatele väikeettevõtjatele – nii põllumeestele, kes alustavad mittepõllumajandusliku ettevõtlusega kui ka ettevõtjatele, kes laiendavad oma tegevust. Taotleja peab olema aasta aega tegutsenud ning tõestama oma äriplaanis, et suudab oma tegevust jätkata vähemalt järgmised viis aastat. Toetusi saavad üksnes maksuvõlgnevusteta ettevõtted.

 

Maksimaalne toetus ühele taotlejale on kuni 1 564 660 krooni aastas. Omafinantseeringu määr algab 50%, seetõttu peab toetuse taotleja valmis olema, et pool vajaminevast rahast tuleb endal investeerida.

 

“Kevadine üle ootuste suur nõudlus põllumajandustootmise investeeringutoetuste järele näitab seda, et maainimesed on võimelised edukalt toetusi taotlema, äriplaane koostama ja vajalikke dokumente hankima,” märkis Põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonna juhataja Krista Kõiv.

 

Eesti riikliku arengukava raames laekus põllumajandustootmise investeeringutoetuste saamiseks kevadel poole kuuga 463 taotlust, millega taotleti 72% rahast, mis oli ette nähtud kolme aasta peale.

 

Maapiirkondade majandustegevuse mitmekesistamise toetuste taotlusi hakkab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet ehk PRIA vastu võtma augusti lõpus. Täpne taotlusperiood selgub lähinädalail.

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner