Lisatud: 14. juuli 2015

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

14Jul2015 Pagaritööstus suurendas investeeringuid

Pagaritööstuse ettevõtted investeerisid materiaalsesse põhivarasse tänavu esimeses kvartalis 1,6 miljonit eurot ehk ligi kaks korda rohkem kui aasta eest samal ajal, selgub Põllumajandusministeeriumis koostatud Eesti pagaritööstuse esimese kvartali ülevaatest.

„Kuigi pagaritööstus seisis esimeses kvartalis silmitsi käibe aeglustumise ja eelkõige tööjõukulude kiire kasvuga, valmistub sektor kasvuks. Kahekordistunud investeeringud põhivarasse on suunatud efektiivsuse ja mahu tõstmisse,“ ütles Põllumajandusministeeriumi kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna juhataja Taavi Kand.  „Kasvu toetab ka välisnõudluse suurenemine, mis võimaldas suurendada eksporti.“

Eesti pagaritööstus tootis esimeses kvartalis 33 miljoni euro eest toodangut, millest 8,7 miljonit eurot moodustas eksport. Pagaritööstuse eksport kasvas mullusega võrreldes ligi 17%. „Ekspordi kasvule aitas kaasa 2013. aastal avatud uus külmutatud pagaritoodete tehas Sauel, millele mullu lisandus veel üks tootmisliin,“ sõnas Kand.

Pagaritööstuse toodang moodustas esimeses kvartalis 9,7% toiduainetööstuse ja 1,4% töötleva tööstuse toodangust ning vastavalt 7% ja 0,5% toodangu väljaveost.

Eestis oli Statistikaameti lühiajastatistika andmetel 2015. aasta I kvartali seisuga 149 pagaritööstuse ettevõtet, kus töötas kokku 2859 inimest. See moodustas 19,3% toiduainetööstuses hõivatud inimestest. Sektori keskmine brutotunnitasu (5,2 eurot) jäi I kvartalis toiduainetööstuse keskmisele alla 20%.

Eesti pagaritööstuse 2015. aasta I kvartali ülevaade: http://www.agri.ee/sites/default/files/pagaritoostus-ylevaade-i_kv-2015.pdf

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike