Lisatud: 11. november 2014

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

11Nov2014 Padar selgitas EL uuele põllumajandusvolinikule Balti riikide olukorda ​

Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrid arutasid eile Brüsselis toimunud nõukogul põllumajanduse olukorda ning avaldasid muret seoses Euroopa Komisjoni plaaniga vähendada EL 2015. aasta eelarves põllumajanduse osa.

"Olukorras, kus põllumajandussektor on Venemaa embargo tõttu raskustes, pole mõistlik asuda 2015. aasta eelarvet kärpima, nii et see vähendaks ühise põllumajanduspoliitika raames võimalusi olemaolevale kriisile reageerida," ütles põllumajandusminister Ivari Padar.

Esimest korda EL uue põllumajandusvoliniku Phil Hoganiga kohtunud nõukogu leppis istungil kokku ühispositsioonis, milles soovitakse põllumajanduse osa EL eelarves mitte vähendada. „On arusaadav, et EL tuleva aasta eelarves kokku leppimine on seoses muutunud välispoliitilise olukorraga raskendatud. See aga ei saa olla põhjendus põllumajandussektori probleemide lahendamiseks vajalikku eelarvet vähendamisele,“ ütles Padar.

Balti riikide ja Soome olukorda selgitati volinik Phil Hoganile ka eraldi kohtumisel Balti riikide ja Soome põllumajandusministritega. "Eesti jaoks on oluline, et Balti riikide ja Soome piimandussektoritele avatakse täiendavad toetusmeetmed Euroopa Liidu tasandil. Hogan kinnitas, et mõistab piiririikide eriolukorda, mille on tekitanud Venemaa embargo EL toidukaupadele," rääkis Padar.

Euroopa Komisjoni ettepaneku kohaselt tõstetakse Euroopa Liidu 2015. aasta üldeelarves 448 miljonit eurot põllumajanduse peatüki alt välja. EL toetus kolme Balti riigi ja Soome piimasektorile sõltub aga sellest samast 2015. aasta eelarvest.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike