Lisatud: 20. november 2014

Viimati muudetud: 20. november 2014

A A A
Prindi rss

Uudised

20Nov2014 Padar: põllumees peab äriplaanis arvestama heitlike oludega
Põllumajandusettevõtjatel tuleb oma järgmise aasta äriplaani tehes arvestada turu madalseisust tulenevate heitlike oludega, ütles põllumajandusminister Ivari Padar konverentsil „Põllumajanduse Äriplaan 2015“. 
 
„Eesti põllumajandusettevõtetel ei tasu järgmiseks aastaks luua kõrgendatud ootusi Venemaa turu taastumise teemal. Maailma poliitilist olukorda vaadates on tõtt-öelda raske prognoosida, millal see aset võiks leida,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar. „Seepärast peame arvestama üpris heitlike oludega.“
 
Tema sõnul tuleb põllumajandusettevõtetel läheneda investeeringutele konservatiivselt ja väga kaalutletult. „Kesksed teemad peaksid tuleval aastal toidusektori jaoks olema uute turgude otsimine ja toodangu müügile keskendumine. See tagab meile koha päikese all,“ lisas Padar.
 
Ministri sõnul on turu madalseis teinud ettevõtetele keerulisemaks finantspuhvri hoidmise, mis tagaks omafinantseeringud uue maaelu arengukava meetmete avanemisel. „Kindlasti vaatame üle Maaelu Edendamise Sihtasutuse võimalused, sest järgmise kuue aasta jooksul on Eestil põllumajanduse- ja maaelu arendamiseks võimalik kasutada ligi kaks miljardit eurot. Selle toel peame tegema ära olulised investeeringud, mis meie toidusektori konkurentsivõimet tõstaksid,“ ütles Padar.
 
Kolmapäeval toimus Tartus ajalehe Äripäev teemaveebi pollumajandus.ee  konverents „Põllumajanduse Äriplaan 2015“.

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner