Lisatud: 26. august 2014

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Aug2014 Padar kohtus Hiina suursaadikuga

Põllumajandusminister Ivari Padar kohtus täna lõuna ajal Hiina suursaadiku Hr. QU Zhe’ga, kellega arutati Eesti põllumajandustoodete võimalikku eksporti Hiina turule.

„Eestile on alternatiivsete turgude otsimine alati olulisel kohal olnud ja taasiseseisvunud Eesti on teinud väga head tööd. Head suhted Hiinaga ja kaubavahetuse edendamine on olulised teemad,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar. „Kinnitasin Hiina suursaadikule, et Eestis on olemas näiteks piimatööstused, kel on võimekus ja soov Hiina turule väga kvaliteetset toodangut müüa.“

Eesti ja Hiina põllumajandusministeeriumid sõlmisid 2011. aastal vastastikuse mõistmise memorandumi koostööks põllumajanduse valdkonnas. „Arutasime suursaadikuga, kuidas seda praktikas paremini teostada. Eestil on väga head kogemused kala ekspordis Hiina, jätkuvalt on oluline töötada ka piima, liha ja kana ekspordi suunal,“ rääkis Padar.

Mullu ületas Eestist Hiinasse müüdavate toidukaupade maht esimest korda 10 miljoni euro piiri. Eesti piimatööstused on avaldanud huvi pääseda Hiina turule beebitoidus kasutatava vadakupulbriga. 

Eesti ja Hiina koostöömemorandum põllumajanduse valdkonnas: http://goo.gl/2QTcMd

 

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike