Lisatud: 04. september 2014

Viimati muudetud: 04. september 2014

A A A
Prindi rss

Uudised

04Sep2014 Padar: Euroopa Liit seisab ühtselt oma toidutootjate eest

Põllumajandusminister Ivari Padar kohtus täna hommikul Brüsselis Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulziga, kellega arutati Euroopa Liidu võimalusi Venemaa sanktsioonidest mõjutatud toidusektori abistamiseks. Ühiselt leidi, et tähtsaim on hoida Euroopa Liidu ühtsust. 

"Euroopa Parlament mõistab praegust Vene sanktsioonide tõttu kujunenud olukorda hästi ja oleme Martin Schulziga ühel nõul, et EL peab seisma ühtsena oma toidutootjate eest," ütles minister Ivari Padar. "Esimesed sammud tootjate abistamiseks on EL tasandil astutud, kuid peame veelgi pingutama, et investeeringuid teinud põllumehed ei peaks kannatama poliitilise kriisi tõttu."

Euroopa Parlamendi president Martin Schulz sõnas kohtumisel, et mõistab Eesti ja Balti riikide olukorda. "Euroopa Liit on ühtsena oma toidusektori seljataga ja otsib lahendusi, et leevendada poliitilise kriisi mõjusid põllumajandustootjatele. On väga oluline, et lahendused oleksid kogu ELis ühtsed," sõnas Schulz. 

Praeguseks on Euroopa Liit teatanud esimestest abimeetmetest puu- ja köögivilja- ning piimasektorile. Eestis on Venemaa kehtestatud sisseveopiirangute tõttu suurema löögi all piima- ja kalasektorid. 

Reedel, 5. septembril arutatakse sanktsioonidega seonduvat Brüsselis toimuval Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu erakorralisel istungil.

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev teatas 7. augustil, et Moskva kehtestab täieliku embargo looma- ja sealihale, puu- ja köögiviljadele, linnulihale, kaladele, juustule, piimale ja piimatoodetele Euroopa Liidust, USAst, Austraaliast, Kanadast ja Norrast.

Koos põllumajandusminister Ivari Padariga osalesid kohtumisel Martin Schulziga ka põllumajandustalituse juht Eesti esinduses ELi juures Peeter Seestrand ja europarlamendi saadik Marju Lauristin. 

 

Fotod kohtumisest Põllumajandusministeeriumi Flickris: http://goo.gl/4DFiMT 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus