Lisatud: 12. juuni 2014

Viimati muudetud: 12. juuni 2014

A A A
Prindi rss

Uudised

12Jun2014 Padar: Eestil ja Soomel on palju võimalusi teha paremat koostööd

Põllumajandusminister Ivari Padar kohtus kolmapäeval Helsingis oma Soome kolleegi Jari Koskineniga, kellega arutati kahe riigi positsioone EL ühise põllumajanduspoliitika osas ja võimalikke koostöökohti põllumajanduse valdkonnas.

"Eesti ja Soome on maailma mastaabis kaks väikest turgu, mistõttu põllumajanduse valdkonna edasiseks edenemiseks tuleb ühiselt vaadata välisturgude poole," ütles minister Padar. "Vastastikku kogemusi vahetades ja koostööd tehes suudaksime oma toodangut paremini väärindada ja ka eksportida."

Padari sõnul on Eestil õppida näiteks Soome biomajanduse strateegia loomise kogemusest. Tänavu kevadel kinnitatud strateegias on Soome seadnud eesmärgiks läbi biomajanduse valdkonna arendamise luua järgmise 10 aasta jooksul 100 000 uut töökohta. "Eestis oleme biomajanduse strateegia loomisega alustanud ja Soome on siin meile heaks eeskujuks," sõnas Padar.

Kohtumisel arutati ka kahe riigi seisukohti eelseisval EL põllumajandus- ja kalandusnõukogul, sh piimakvoodi kadumist 2015. aastal. Kui Eesti koos 11 teise riigiga soovib piimakvoodi ületustasu rakendamise leevendamist viimasel kvoodiaastal, siis Soome on seni jäänud selles küsimuses neutraalseks.

 

Loe lisaks:

- Maablogi Eesti ja Soome põllumajandussaaduste kaubandusest  

- Eesti biomajanduse strateegia koostamisest 

- Soome biomajanduse strateegia 

Uudised

Taotluste vastuvõtt algas 2. märtsil ja tänaseks on PRIAle laekunud 1 794 taotlust. Möödunud aastal oli taotlejaid 3 336. Piimalehma kasvatamise otsetoetust saab taotleda hilinenult veel 15. aprillini, aga siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner