Lisatud: 01. september 2014

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Sep2014 Padar: Eesti põllumajandus elab keerulised ajad üle

Eesti põllumajandus on viimase kümnendiga saanud piisavalt tugevaks, et elada üle Venemaa sanktsioonidest tulenevad tagasilöögid, ütles põllumajandus­minister Ivari Padar täna Eesti Maaülikooli avaaktusel.

„20 aastat tagasi pidi meie põllumajandus kohanduma turumajandusega, 10 aastat tagasi Euroopa ühisturuga. Praegu on meie väljakutse kohanduda muutusega ja jõuda uutele turgudele,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar. „Selleks peame toidutootmises tegutsema tõhusamalt ja enam toorainet väärindama.“

Minister Padar ütles, et kriisiolukorrad annavad alati võimaluse korraldada asju uuel ja paremal viisil. Ta lisas, et kuigi lühikeses plaanis avaldavad sanktsioonid põllumajandusettevõtetele ilmselt olulist mõju, siis pikas plaanis on põllumajandusel Eestis selge perspektiiv.

„Toiduainete kaubandus on globaalse iseloomuga, maailma rahvastik kasvab ja haritavat maad on pigem puudu. Peame oma toidutootjad lihtsalt kõige raskemast ajast üle aitama. Ka riik on siin võimaluste piires abiks,“ ütles Padar. Ta märkis, et üks selge panus on 2015. aastal avanevad uue maaelu arengukava 2014-2020 ja otsetoetuste vahendid.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike