Lisatud: 09. juuli 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

09Jul2009 Õpilased hakkavad saama tasuta puuvilju kord nädalas

Koolidele tasuta puuvilja jagamise riiklik strateegia võimaldab järgmisel õppeaastal jagada õpilastele tasuta puu- ja köögivilja kord nädalas.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et riik hakkab Euroopa Liidu toel käivituva progammi raames õpilastele jagama eestimaiseid puu- ja köögivilju.

"See tähendab, et õpilased ei saa mitte banaane, apelsine, mandariine ja virsikuid, vaid õunu, pirne, ploome ja teisi kodumaiseid puu- ja köögivilju," lausus Seeder.

Valitsus kiitis neljapäeval heaks koolidele tasuta puuvilja jagamise riikliku strateegia sügisel algavaks uueks õppeaastaks ning selle eelarve on 5,9 miljonit krooni. Sellest 1,5 miljonit tuleb Eesti riigieelarvest ning 4,4 miljonit Euroopa Liidu eelarvest.

Programmiga võivad ühineda koolid, omavalitsused ja ka puu- ja köögiviljade tarnijad, kui neil on olemas lepingud koolidega.

Tasuta puu- ja köögivilja jagamisega üks eesmärk laste tervislike toitumisharjumiste kujundamisse.

 

Uudised

Mahekonkursside parimad on selgunud. Eesti aasta parim mahetootja on Tammejuure Mahetalu. Aasta parim mahetoode on Kasekunst OÜ tume kasesiirup. Täna Vabaõhumuuseumis toimunud leivapäeval valisid külastajad oma lemmikuks Mätiku Talumeierei OÜ küpsetusjuustu.

Kõik uudised »

Liitu meie postiloendiga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus