Lisatud: 09. oktoober 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

09Okt2008 Noortaluniku starditoetus püsib populaarne

„Taotlusvooru viimasel päeval esitati üle 70 taotluse ja hästi palju oli ka telefonikõnesid, kus küsiti taotlemise tingimuste ja vormide täitmise kohta. Võib arvata, et hulk taotlusi tuleb veel posti teel juurde,“ tõdes PRIA peaspetsialist Ãœlle Kello, kui 7. oktoobril esialgset  kokkuvõtet tegi. Ta lisas, et enamik taotlusi on esitatud täissummale, milleks on 625 864 krooni.

Maakonniti laekus kõige rohkem taotlusi Tartumaalt ja Viljandimaalt (18), järgnesid Raplamaa (17), Jõgevamaa (15), Põlva- ja Saaremaa (14). Pärnu, Võru ja Lääne-Viru maakonnast laekus 11 taotlust, mujalt alla kümne. Ida-Virumaa oli ainus, kus toetusest huvitatud noortalunikke polnud.

 

Noortaluniku toetust makstakse Maaelu arengukava meetme 1.2 põhjal ning äsja lõppenud taotlusvoor oli teine. Eelmises taotlusvoorus tänavu kevadel laekus 255 taotlust ning eelarve oli poole suurem. Nagu toona, tuleb PRIA-l ka nüüd koostada hindamispunktide alusel abikõlblike projektide paremusjärjestus. Kui eelmises taotlusvoorus jätkus raha 95 taotlejale, siis nüüd jätkub maksimummääras toetusi vähem kui poolesajale noortalunikule.

(Avaldatud 9.okt.2008 Maalehes PRIA leheküljel)

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus