Lisatud: 09. oktoober 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

09Okt2008 Noortaluniku starditoetus püsib populaarne

„Taotlusvooru viimasel päeval esitati üle 70 taotluse ja hästi palju oli ka telefonikõnesid, kus küsiti taotlemise tingimuste ja vormide täitmise kohta. Võib arvata, et hulk taotlusi tuleb veel posti teel juurde,“ tõdes PRIA peaspetsialist Ãœlle Kello, kui 7. oktoobril esialgset  kokkuvõtet tegi. Ta lisas, et enamik taotlusi on esitatud täissummale, milleks on 625 864 krooni.

Maakonniti laekus kõige rohkem taotlusi Tartumaalt ja Viljandimaalt (18), järgnesid Raplamaa (17), Jõgevamaa (15), Põlva- ja Saaremaa (14). Pärnu, Võru ja Lääne-Viru maakonnast laekus 11 taotlust, mujalt alla kümne. Ida-Virumaa oli ainus, kus toetusest huvitatud noortalunikke polnud.

 

Noortaluniku toetust makstakse Maaelu arengukava meetme 1.2 põhjal ning äsja lõppenud taotlusvoor oli teine. Eelmises taotlusvoorus tänavu kevadel laekus 255 taotlust ning eelarve oli poole suurem. Nagu toona, tuleb PRIA-l ka nüüd koostada hindamispunktide alusel abikõlblike projektide paremusjärjestus. Kui eelmises taotlusvoorus jätkus raha 95 taotlejale, siis nüüd jätkub maksimummääras toetusi vähem kui poolesajale noortalunikule.

(Avaldatud 9.okt.2008 Maalehes PRIA leheküljel)

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus