Lisatud: 23. veebruar 2012

Viimati muudetud: 23. veebruar 2012

A A A
Prindi rss

Uudised

23Veebr2012 Põllumajandusministeeriumis antakse üle aunimetused parimatele karjakasvatajatele

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) valis 2011. aasta parimaks lihaveisekarjakasvatajaks Kalmer Visnapuu Piira Talu OÜst ning parimaks piimakarjakasvatajaks Maie Mölderi Tartu Agro ASist.  Põllumajandusministeeriumis toimuval aktusel antakse parimatele üle aukiri ning juba traditsiooniks saanud skulptor Vergo Verniku „Vasikas“.

Parima piimakarjakasvataja väljaselgitamisel arvestatakse piimarasva ja -valgu kogutoodangut aastalehma kohta, somaatiliste rakkude arvu piimas ning samuti lehmade tõuaretust ja näitustel osalemist. Parima lihaveisekarjakasvataja juures hinnatakse karja suurust, puhtatõulisust, samuti söötmis- ja pidamistingimuste nõuetele vastavust ning ka näitustel osalemist.

„Parimate valimine läheb iga aastaga aina raskemaks. Kõik esitatud kandidaadid on ju juba parimad. Aga karjakasvatajaid külastada on alati tore, rääkida nende plaanidest, vaadata loomi. Eks muresid on ka, kuid need ettevõtjad, keda meie külastasime, on küll seda meelt, et asjad liiguvad paremuse poole ja igale probleemile on lahendus. Ehk sellepärast nad ongi parimad,“ räägib MESi juhatuse liige Thea Kaurla.

MES valib parimaid piimakarjakasvatajaid koostöös Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu, Jõudluskontrolli Keskuse, Eesti Maaülikooli Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi, Põllumajandusministeeriumi ja Veterinaar- ja Toiduametiga. Parim piimakarjakasvataja valiti 12. korda, parim lihaveisekarjakasvataja 6. korda.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike