Lisatud: 03. juuni 2011

Viimati muudetud: 27. juuni 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Jun2011 Nüüdsest on puidutöötlejatel investeeringutoetusi lihtsam kasutada

Investeeringutoetust taotlenud puidutöötlejad saavad nüüdsest toetussummad kätte enne oma investeeringute eest täies mahus tasumist.

Mai lõpus jõustus põllumajandusministri määruse muudatus, mille alusel on puidutöötlemisega tegelevatel mikroettevõtetel (saekaatrid, puidugraanulite, puusöe- või halupuidutootjad jne) oluliselt lihtsam kasutada taotletud investeeringutoetusi.

„Nüüdsest on võimalik investeeringutoetus ettevõtjale välja maksta ka enne toetatava tegevuse eest täielikku tasumist tingimusel, et tasutud on omafinantseerigu osa ning töö või teenus on ettevõtja poolt vastu võetud,“ kommenteeris Elar Neito Põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonnast.

Seni kehtinud korra alusel said puidutöötlejad toetusraha oma investeeringutele alles pärast kulude täielikku tasumist. Selline nõue võis seada paljud taotlejad raskesse olukorda, sest algkapitali plaanitud investeeringute elluviimiseks ei olnud lihtne leida. 

Muutunud rahastamisviis on siseriiklik lahendus, mis on suunatud Maaelu Arengukava
2007-2013 elluviimiseks mõeldud eurofondi vahendite paremale ärakasutamisele ning paindlike finantseerimisvõimaluste loomisele. Sellega muudetakse taotlejatele investeerimine lihtsamaks ja odavamaks, kuna nad ei pea enam kasutama nii palju pangalaene.

Puidutöötlejad saavad soovi korral investeeringuid ellu viia ka varem kehtinud korra alusel.

Tutvu põllumajandusministri määrusega.

Uudised

Euroopa Kontrollikoda on 2019.a. aasta alguses avaldanud oma eriaruande 01/2019 „Võitlemine pettustega ELi raha kasutamisel: vajadus tegutseda“. Kontrollikoda on Euroopa Liidu sõltumatu audiitor ja annab hinnangu nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide süsteemidele. Kontrollikoja eriaruande hinnangul peaks EL tugevdama võitlust pettuste vastu ja anti mitmeid soovitusi, kuidas tuleks pettustevastast süsteemi

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner