Lisatud: 03. juuni 2011

Viimati muudetud: 27. juuni 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Jun2011 Nüüdsest on puidutöötlejatel investeeringutoetusi lihtsam kasutada

Investeeringutoetust taotlenud puidutöötlejad saavad nüüdsest toetussummad kätte enne oma investeeringute eest täies mahus tasumist.

Mai lõpus jõustus põllumajandusministri määruse muudatus, mille alusel on puidutöötlemisega tegelevatel mikroettevõtetel (saekaatrid, puidugraanulite, puusöe- või halupuidutootjad jne) oluliselt lihtsam kasutada taotletud investeeringutoetusi.

„Nüüdsest on võimalik investeeringutoetus ettevõtjale välja maksta ka enne toetatava tegevuse eest täielikku tasumist tingimusel, et tasutud on omafinantseerigu osa ning töö või teenus on ettevõtja poolt vastu võetud,“ kommenteeris Elar Neito Põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonnast.

Seni kehtinud korra alusel said puidutöötlejad toetusraha oma investeeringutele alles pärast kulude täielikku tasumist. Selline nõue võis seada paljud taotlejad raskesse olukorda, sest algkapitali plaanitud investeeringute elluviimiseks ei olnud lihtne leida. 

Muutunud rahastamisviis on siseriiklik lahendus, mis on suunatud Maaelu Arengukava
2007-2013 elluviimiseks mõeldud eurofondi vahendite paremale ärakasutamisele ning paindlike finantseerimisvõimaluste loomisele. Sellega muudetakse taotlejatele investeerimine lihtsamaks ja odavamaks, kuna nad ei pea enam kasutama nii palju pangalaene.

Puidutöötlejad saavad soovi korral investeeringuid ellu viia ka varem kehtinud korra alusel.

Tutvu põllumajandusministri määrusega.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike