Lisatud: 09. september 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

09Sep2004 Muutuvad keskonnasõbraliku tootmise koolituse tingimused

Suurest keskkonnatoetuse taotlejate arvust tingituna pikendatakse määruse muudatuses  käesoleva aasta keskkonnasõbraliku tootmise ja mahepõllumajandusliku tootmise koolituse läbimise tähtaega seni kehtinud 1.oktoobrilt 1. veebruarini 2005. a.

 

Teise muudatusena ei pea mahetootmise eest toetuse taotlejad enam osalema  keskkonnasõbraliku tootmise koolitusel, kuna kõigil mahetootjatel on juba kohustus osaleda spetsiaalsel mahetootmise alasel koolitusel. Samuti ei pea keskkonnasõbraliku tootmise koolitusel osalema need tootjad, kes  on varasematel aastatel saanud keskkonnasõbraliku majandamise eest toetust ja on toetuse saamise eeltingimusena vastava koolituse juba läbinud. Viimane muudatus puudutab vaid Lümanda, Kihelkonna ja Palamuse valla tootjaid

 

Põllumajandusliku keskkonnatoetuse taotlusi laekus 2004. a ca 6500-lt toojalt 461 tuhandele hektarile keskkonnasõbraliku tootmise ja ligi 41 tuhandele hektarile mahetootmise osas. Taotlusi esitati ka 855 eesti tõugu hobuse kasvatamise eest.

 

Lisainfo

Eike Lepmets

Põllumajanduskeskkonna ja taastuvate ressursside büroo peaspetsialist

Tel. 6256141

Eike.lepmets@agri.ee

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike