Lisatud: 07. jaanuar 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Jan2005 Muutus sigade märgistamise ja registreerimise kord


Jõustunud määruse kohaselt  peab sea märgistama üksnes tema liikumise korral ehitisest, kus ta sündis. Kui märgistatud siga viiakse ühest karjast teise, ei pea teda uuesti märgistama. Tapamajja viimisel märgistatakse siga nõelhaamriga selle ehitise numbriga, millest ta tapamajja viiakse.
 
Teise muudatusena lõpetati seni sigade registreerimisel kasutusel olnud kahe erineva koodi (karjakood ja ehitise registreerimise number) kasutamine. Uue määruse kohaselt kasutatakse sigade registreerimisel ainult ehitise (loomakasvatushoone) registreerimise numbrit. 

Muudatuse eesmärgiks oli lihtsustada arvestuse pidamist. Enamikul loomapidajatel ühtib karjakood ja ehitise registreerimise number ning kahe numbri samaaegne kasutamine tekitas segadust.

Kuna sigade registreerimine hakkab toimuma ehitisepõhiselt ja sigade liikumise kontrollimise aluseks on eelkõige seapidaja farmis peetav arvestus, on seapidajale Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametilt  ning Veterinaar- ja Toiduametilt laekunud ettepanekutest lähtuvalt lisatud kohustus üks kord aastas 15. maiks esitada oma sigade andmed 1. mai seisuga.

Lisainfot sigade registreerimise kohta saab PRIA kodulehelt www.pria.ee loomade registri lingi alt.

Jõustunud määrus on avaldatud 04.jaanuar 2005 ilmunud Riigi Teatajas https://www.riigiteataja.ee/ert/ert.jsp?link=coming-soon&ID=835330 

  

Põllumajandusministeerium
Pressibüroo
Tel 625 6254

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike