Lisatud: 07. jaanuar 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Jan2005 Muutus sigade märgistamise ja registreerimise kord


Jõustunud määruse kohaselt  peab sea märgistama üksnes tema liikumise korral ehitisest, kus ta sündis. Kui märgistatud siga viiakse ühest karjast teise, ei pea teda uuesti märgistama. Tapamajja viimisel märgistatakse siga nõelhaamriga selle ehitise numbriga, millest ta tapamajja viiakse.
 
Teise muudatusena lõpetati seni sigade registreerimisel kasutusel olnud kahe erineva koodi (karjakood ja ehitise registreerimise number) kasutamine. Uue määruse kohaselt kasutatakse sigade registreerimisel ainult ehitise (loomakasvatushoone) registreerimise numbrit. 

Muudatuse eesmärgiks oli lihtsustada arvestuse pidamist. Enamikul loomapidajatel ühtib karjakood ja ehitise registreerimise number ning kahe numbri samaaegne kasutamine tekitas segadust.

Kuna sigade registreerimine hakkab toimuma ehitisepõhiselt ja sigade liikumise kontrollimise aluseks on eelkõige seapidaja farmis peetav arvestus, on seapidajale Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametilt  ning Veterinaar- ja Toiduametilt laekunud ettepanekutest lähtuvalt lisatud kohustus üks kord aastas 15. maiks esitada oma sigade andmed 1. mai seisuga.

Lisainfot sigade registreerimise kohta saab PRIA kodulehelt www.pria.ee loomade registri lingi alt.

Jõustunud määrus on avaldatud 04.jaanuar 2005 ilmunud Riigi Teatajas https://www.riigiteataja.ee/ert/ert.jsp?link=coming-soon&ID=835330 

  

Põllumajandusministeerium
Pressibüroo
Tel 625 6254

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus