Lisatud: 13. oktoober 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Okt2004 Mitme maakonna lapsed joovad juba koolipiima

Pärnumaal pakub sel nädalal koolipiima juba mitu Pärnu maakonna kooli, Viljandimaal jõid esimestena koolipiima Kõo lasteaia Tähekild 28 last, Saare maakonnast sai PRIAlt esimesena koolipiimatoetuse pakkumise heakskiidu Muhu vallavalitsus, kes toob piima lauale Muhu põhikooli ja lasteaia lastele.

 

Pärnu linna koolidest ja lasteaedadest on piima muretsemiseks astunud vajalikke samme Kuninga tänava põhikool ning Liblika ja Kastani lasteaed, kirjutab Pärnu Postimees. Are põhikooli majandusjuhataja Mare Rootalu kavatseb lastele sel nädalal pakkuda piima ja jogurtit. Audru gümnaasium tegi laste seas küsitluse, millest selgus, et õpilased eelistavad juua tavalist piima.

 

Viljandimaa Kõo lasteaed Tähekild sai PRIAlt koolipiimatoetuse taotlusele heakskiidu kaks nädalat tagasi ühena kuuest taotlejast kogu Eesti peale.
Tähekillu juhataja Asta Laas ütles Viljandimaa maakonnalehele Sakala, et tal on väga hea meel, et sellest sügisest saavad ka lasteaiad koolipiimatoetust taotleda.


Oma valla laste nimel on koolipiimatoetuse heakskiidutaotluse esitanud ja selle PRIAlt ka saanud Muhu, Toila, Are, Helme, Häädemeeste, Kadrina, Kanepi, Kihnu, Kolga-Jaani, Kullamaa, Kõlleste, Kõrgessaare, Mikitamäe, Mooste, Mäksa, Paide, Puka, Rõuge, Sangaste, Taheva, Vastse-Kuuste, Veriora, Värska, Aegviidu, Haanja, Haaslava, Jõgeva, Kohtla-Nõmme, Koonga, Käina, Käru, Lüganuse, Martna, Meremäe, Olustvere, Orava, Põdrala, Rakvere, Roosna-Alliku, Sonda, Surju, Valgjärve, Vara, Vastemõisa vallavalitsus ning Suure-Jaani, Viljandi ja Narva-Jõesuu linnavalitsus.

 

Põllumajandusministeerium
Pressibüroo
Tel 6256110; 6256254
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike